Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

11 sty 2015, 12:21

Za rocznik i HT w komplecie to tanioszka...

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
Sebekkk
Posty: 38
Rejestracja: 30 maja 2014, 17:41
Model: NB FL
Lokalizacja: Sochaczew

11 sty 2015, 17:05

To i ja dorzucę swoje 3 grosze do egzemplarza z Poznania mimo że jej nie widziałem. W ogłoszeniu na gratce a dokładnie tu: http://moto.gratka.pl/tresc/mazda-mx-5- ... f512ceb7,1
jest link do większej ilości zdjęć. Mogą się komuś przydać zanim się do niej wybierze.
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

12 sty 2015, 6:43

unaimed1337 pisze:
Rafa pisze:Nie było MSM NC...skąd?Bo zawsze maluje jakiś detal.. Na 5-6 zapytań zawsze przesyłał fotki przed malowaniem...w t ym wypadku mogę się mylić.

Pozdr
Rafa

Rozmawiałem z gościem, faktycznie był bity w przód, fotek nie ma sprzed wypadku, ponoć kupił od dealera w takiej wersji przy przebiegu 500 km i sam zrobił ten przebieg.
Ma jeszcze zmienione obszycie foteli. Myślicie, że jest sens się przyglądać, czy raczej trup ?
Jeszcze ktoś coś wie o tym: http://olx.pl/oferta/mazda-mx-5-nc-2-0- ... c5Tx.html# ?



a w ogłoszeniu bezwypadkowy....... :ryjezesmiechu:
nadal będę polecał obejrzenie odcinak turbo kamery http://player.pl/programy-online/turbo-kamera-odcinki,249/odcinek-6,S15E06,32819.html :kciuk:
mam nadzieję że choć komuś otworzy to oczy i uchroni przed kupnem "okazji" - czujnym trzeba być :kciuk:
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

12 sty 2015, 10:55

Co te NC-ki takie tanie ostatnio? Jakiś wysyp ulepek, czy mityczny wpływ zimy na ceny jednak się urzeczywistnia?
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

12 sty 2015, 11:04

http://otomoto.pl/show?id=C35527703

Progi/nadkola - obie strony do robót blacharskich, i to poważnych... gnój jest konkretny i zrobienie tego porządnie będzie konkretnie kosztować.

Lakierniczo - miejscowe przycierki (delikatne), tak jak opisuje sprzedający, te wyprawki lakiernik na pewno ogarnąłby w cenie roboty z progami (tak jak dla mnie - 4-5 tysięcy w blacharkę trzeba by włożyć, żeby uzyskać coś zbliżonego do ideału), auto ideałem raczej już nie będzie, bo...

Pomiar powłoki lakierniczej:

maska - oryginał 80-110uM
klapa tył - oryginał 50-90uM
błotnik LP - oryginał 80-100uM
drzwi kierowcy - druga warstwa lakieru (na pograniczu pierwszej, myślę, że było cieniowane z tyłu, do przodu) - 150-210uM
błotnik LT - druga warstwa na grubo, ale raczej bez szpachli 250-380uM
błotnik PT - tragedia xxx-warstwa, miejscowo miernik wyskalowany do 2500uM nie łapał skali, a tak to cały element 1500-2000uM
drzwi pasażera - gnoju ciąg dalszy - 1500-1800uM
błotnik PP - druga warstwa, raczej bez szpachli 200-450uM (450 jedynie miejscowo, pewnie wgniotek jakiś był)
wnęka drzwiowa kierowcy - oryginał
wnęka drzwiowa pasażera - sroga rzeźba, kitowane i to na grubo

Myślę, że samochód był delikatnie przerysowany/obity lewym tyłem (nic poważnego i tego bym się nie bał) - i zdecydowanie trześnięty (dostał strzała na 100%) z prawej strony, okolice drzwi i tylnego nadkola, myślę też, że ilość rdzy jest spowodowana właśnie naprawami blacharsko-lakierniczymi... ogólnie auto prezentuje się ładnie, szczeliny są równe (poza tym feralnym miejscem, pasowania drzwi pasażera do błotnika tylnego) - HT bardzo ładny, bez uszczerbków - grzanie okna działa.

Pod maską raczej uczciwie, nie widać, żeby była walona przodem, delikatny nalot na podłużnicach, powtarzam delikatny, silnik suchy, pali bardzo ładnie, płynnie rozwija moc, nie przebiera, jak na 1.6 jedzie bardzo ładnie, biegi sprzęgło bez zarzutów, zawieszeniowo delikatnie miękki tył, pewnie będą amortyzatory, torsena brak, ogólnie jezdnie autko jest w fajnej kondycji i sprawia dużo przyjemności. Podłoga bagażnika ładna, nie widać tam śladów napraw.

Wnętrze w ładnym stanie, do ogarnięcia, posprzątania i zrobienia sobie po swojemu, ale nie jest zniszczona, podarta itp...

Auto u obecnych właścicieli od 2008 roku, raczej nie są to super znawcy motoryzacji, ale bardzo w porządku ludzie, normalni do rozmowy, normalnie podchodzący do tematu - samochód kupili w punkcie "Ryznar" w Adamówku, który pośredniczył w sprzedaży, poprzednią właścicielką była pani z Niemiec.

Generalnie od ceny z ogłoszenia na pewno do zejścia jest tysiąc - w tej cenie otrzymujemy wyżej opisane NBFL 2004 + bardzo bardzo ładny HT.

Miękkiego dachu nie widziałem - właściciel powiedział, że jest w zajebistym stanie. Podłogi również nie oglądałem, auta na kanał/podnośnik nie zabierałem. Jeździ i hamuje prosto, całe wyposażenie działa, są też grzane fotele i też działają.

Czy kupiłbym to mając teraz 14k na Mazdę MX-5 ? Zdecydowanie nie, z kilku powodów, po części subiektywnych, po części wynikających z oględzin - co do tych drugich, auto po prostu było walone, a dla mnie walony to może być golf na handel, czy inny paździerz, a nie auto z duszą, które kupuje się emocjami i do kochania... :) wkład to byłaby ta rdza (będzie gnój jak blacharz zacznie skrobać) + rozrząd na pewno (nie był robiony u obecnych) + wiadomo, zawsze coś wyjdzie przy aucie, ale to normalne...

Relacja ceny do rocznika i tego co dostajemy, chyba względnie w porządku, bo to jednak 2004 rok, gdzie za perłę NB sprzed liftu, trzeba położyć minimum te 4-5 tysięcy euro... więc takie pewnie chodzą po 6-7, jak za pół ceny stanu idealnego, to tutaj dostanie się relatywnie sporo, natomiast osobiście chyba szukałbym czegoś nawet z wkładem finansowym, ale bez rzeźby, nawet niech by była malowana z jakiegoś powodu, ale tak do 300uM, a nie 3000... :P

Pozdrawiam, hej! :)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2015, 16:12 przez Mały Książe, łącznie zmieniany 1 raz.
MK
Posty: 60
Rejestracja: 18 sty 2006, 16:32
Lokalizacja: Otwock

12 sty 2015, 13:11

samochód kupili w jakimś "komisie z mazdami mx-5 pod warszawą" - pytałem o szklarnię/namiot, Pan potwierdził, także pewnie roadstery.pl - więc pewnie tam też była lepiona, może jest tam jeszcze jakaś dokumentacja zdjęciowa np...


Mały Książe, proponuję nie wyciągać pochopnych wniosków ;) To na pewno nie jest samochód ode mnie.
Może z działającego kilka lat temu Adamówka?
Awatar użytkownika
MichaU
Donator
Donator
Posty: 391
Rejestracja: 29 lis 2014, 6:55
Model: NC FL
Lokalizacja: Warszawa

12 sty 2015, 15:13

Wczoraj pojawiło się nowe ogłoszenie, którego nie widziałem. Czy ktoś kojarzy samochód? Podobno był gościem na czwartkowych warszawskich spotach.

Jeśli dysponuje ktoś czasem i miernikiem grubości lakieru w środę wieczorkiem i zechciałby ze mną pojechać obejrzeć samochód to byłbym wdzięczny.

http://olx.pl/oferta/mazda-mx5-1-6-dopieszczona-klubowa-miata-mx-5-CID5-ID8uivb.html#6014822ad9
Załączniki
ScreenShot004.jpg
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

12 sty 2015, 15:24

Widziałem ją, raz. Nie wyglądała za dobrze a i właściciel lekko ubarwił swoje ogłoszenie.
Wtedy miała bardzo kiepsko spasowany przód, odłażący lakier na masce, problem z ustawieniem geometrii z przodu...jedno z kół było na oko w pozytywie.
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
MichaU
Donator
Donator
Posty: 391
Rejestracja: 29 lis 2014, 6:55
Model: NC FL
Lokalizacja: Warszawa

12 sty 2015, 15:44

Rozmawiałem z nim i o masce nic nie wspominał :) Podobno samochód ma od lutego i od tego czasu zrobił tylko próg i bagażnik.
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

12 sty 2015, 16:10

MK pisze:
samochód kupili w jakimś "komisie z mazdami mx-5 pod warszawą" - pytałem o szklarnię/namiot, Pan potwierdził, także pewnie roadstery.pl - więc pewnie tam też była lepiona, może jest tam jeszcze jakaś dokumentacja zdjęciowa np...


Mały Książe, proponuję nie wyciągać pochopnych wniosków ;) To na pewno nie jest samochód ode mnie.
Może z działającego kilka lat temu Adamówka?

Tak, rzeczywiście... przed chwilą dostałem wiadomość ze sprostowaniem, od właściciela tej Mazdy, o której pisałem w poprzednim poście - została zakupiona przez nich w Adamówku, w serwisie ASA Auto-Serwis "Ryznar" - i nie 4 lata temu, a w roku 2008.

Przepraszam za niesłuszne oskarżenie i tą "lepioną". ;) oczywiście zaraz zmienię post.
frackies
Posty: 31
Rejestracja: 03 maja 2014, 11:55
Model: NB
Wersja: Miracle 1.8
Lokalizacja: Poznań/Swarzędz

12 sty 2015, 21:37

Czy ktoś z Was może coś powiedzieć nt. tych dwóch NA:

http://olx.pl/i2/oferta/okazja-mazda-mx ... 88ed3e4231

http://olx.pl/i2/oferta/sprzedam-mazda- ... 4913ba0e23


Niestety, z poziomu telefonu nie mogę wkleić screena.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2015, 2:24 przez frackies, łącznie zmieniany 1 raz.
Harry27
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:20
Model: Inny

12 sty 2015, 22:44

Oglądałem dzisiaj
http://otomoto.pl/mazda-mx-5-ideal-z-niemiec-C33034639.html
Dużo ciekawego nie napiszę, bo to pierwsza MX-5 w jakiej siedziałem. Jest już opłacona, o czym nie jest napisane w ogłoszeniu, ale ma też rdzę na progu, o czym również ogłoszenie nie wspomina :)

Mam pytanie do was o dach. Sprzedawca mówił że wszystko jest ok, nic nie popękane itd, ale na zdjęciu w załączniku to tak dobrze nie wygląda. Czy taki dach trzeba będzie niedługo wymienić?

I ogólnie co sądzicie, warto za te pieniądze? Czy mam sobie wybić z głowy NB za 10k i szukać NA w lepszym stanie :)
Załączniki
mx5 otomoto.jpg
DSC_0625.jpg
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4677
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

12 sty 2015, 22:55

Dach nie wygląda jeszcze tragicznie, raczej jeszcze nie będzie ciekł, ale jak szybko postępuje takie pękanie jeśli już przekroczyło szwy to nie wiem.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

12 sty 2015, 23:29

Dach bez tragedii, łatwo można to naprawić przyklejając od środka kawałki pociętej np dętki rowerowej klejem do uszczelniania pontonów - można nim też prowizorycznie posmarować już te pęknięcia szwu. Sposób troche druciarski ale przy odrobinie kultury estetycznej da sie to całkiem ładnie naprawić i na dość długo przy późniejszym odpowiednim dbaniu.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
wejman
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:05
Model: NB

13 sty 2015, 4:54

Mały Książę napisał posta odnośnie: http://otomoto.pl/show?id=C35527703


Witam Panie i Panowie

Miałem dzis z rana wizytę młodego człowieka, który niby oglądał moja Mazdkę dla znajomego. Wizyta, choć sympatyczna była jednak dość tajemnicza – uzbrojony w miernik młodzieniec mówił mało, a na wspomnienie o forum zagadkowo milczał. Jak sie okazało zawitał do mnie sam Mały Książę po to by podzielić się swoim raportem i zestawem subiektywnych opinii. Niby wszystko ok, a jednak mam poczucie, jakby znajomy, którego wpuszczam do chaty okazał się ZOMOwcem :). Skoro "bardzo w porzadku (z nas) ludzie" to może ta konspiracja nie była taka niezbędna ;).

Generalnie raport Księcia jest rzeczowy i w swych merytorycznych fragmentach prawdziwy. Nie znam się kompletnie, ale domyślam się, że z miernikiem lakieru się nie dyskutuje. Czemu więc krew mi zagotował ten raport wielkosci A4 drukiem? Chyba rozumiecie, że rozpoczęcie posta od określeń "...gnój konkretny", " ....będzie porządnie kosztować.." itp. dla posiadacza Miatki to duży ból. Pomijając jednak emocje, myślę że taki subiektywny zestaw pochopnych ocen poważnie zniekształca rzeczywistość. Co z tego, że
-silnik,
-zawieszenie,
-wnętrze,
-HT,
-stosunek ceny do stanu,
-dach,
-elektryka
– podłoga
– dodałbym bym jeszcze zniewalajacy wygląd, ale to wszyscy tu wiedzą :),
– i inne elementy są w super stanie? – (Książę to uczciwe opisuje w dalszych częściach raportu).
Akcenty opisu są takie, że raczej odstraszą mi połowę kupców. To nie jest fair bo daje obraz samochodu w kiepskim stanie, a to po prostu nie jest prawdą. Jeśli jest trochę blacharki do roboty ( w rozmowie Książę ocenił to 2-4t, w opisie już na 4-5t – co też daje inny obraz) to też jest to uczciwie uwzględnione w cenie samochodu.
Ok, odpuśćmy Księciu pochopne opinie i egzaltację w swojej roli fachowca. Nie jestem w stanie ocenić kompetencji tych ocen, bo mam o mechanice pojazdowej raczej minimalną wiedzę. Generalnie jednak bez walki nie przejdę nad głównym ( i w sumie jedynym) zarzutem, że "auto po prostu było walone".
Odsiedziałem w piwnicy 3 godz. i odgrzebałem CD od sprzedawcy ze zdjęciami Mazdki tak, jak ją przywiezli z Niemiec, jeszcze przed blacharką. Wyglądało to tak:
Obrazek
Obrazek

Oceńcie Państwo sami.
Wstawiam też link do kolejnego kompletu w/w zdjęć od sprzedawcy (Antoninek p. Warszawą) – tak wyglądała Miatka jak przyjechała do Polski ok 2008 r. Jest tam też więcej fotek dachu, wnętrza itp : http://we.tl/G2pxkXGZho

Pozdrowienia
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

13 sty 2015, 9:20

No dobrze, ale tak na prawdę które słowa nie są zgodne ze stanem faktycznym? 15 000 za NBfl 1.6 (wprawdzie z HT), w której trzeba wrzucić 3-5 tysięcy w samą blacharkę, nie jest jakąś niebywale atrakcyjną ceną.

Akcent jest postawiony na największą bolączkę emiksa, coś na co wszyscy zwracają uwagę: rudą. To zostało wypunktowane i już.
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
wejman
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 16:05
Model: NB

13 sty 2015, 10:15

Wiesz, niezgodne ze stanem faktycznym są określenia, typu: ".. gnój konkretny..", .."sroga rzeźba, i to na grubo..",".. auto było walone..." itp. Podobnie zresztą jak cała masa pozytywnych rzeczy, które pojawiły się w opisie. Chodzi o to ,że takie stwierdzenia nie opisują stanu faktycznego, tylko subiektywne wnioski oglądającego. Każdy może mieć tu swoje własne w zależności od wiedzy, możliwości, osobistych preferencji itp. Bardziej na miejscu byłyby suche dane, a interpretację zostawmy czytającym. Czy to "auto było walone.."? pytam na przykład. Sami widzicie że ocena może być tu różna. A jak recenzent kategorycznie w ten sposób ocenia mi Mazdkę, to od razu wrzuca ją do jednego worka ze składakami zlepionymi z pięciu samochodów. I to nie jest ok.
OK. Na spokojnie to jest tak: ocena jest merytoryczna i profesjonalna. Brakuje w niej jednak czegoś co określiłbym jako "dziennikarska uczciwość". Wasze forum działa zajebiście. Dziś od rana wszyscy dzwoniący i piszący do mnie w sprawie Mazdy nawiązują do tej naszej wymiany zdań. Czyli , jak pojawia się taki post jak Księcia, to staje się on wyrocznią dla kupujących w Polsce, na świecie i w Drodze Mlecznej. I jak kupujący ( szczególnie ten mniej zaawansowany technologicznie) czyta pierwsze zdanie w poście Księcia, to do drugiego już nie przechodzi, nie mówiąc już o dojściu do ostatniego podsumowującego (o dobrym stosunku ceny do zawartości). Bardzo chętnie odwróciłbym tę kolejność.
I jeszcze jedno: nie fair są szczegóły naszej rozmowy o cenie, którą odbyliśmy niby w imieniu kumpla zainteresowanego kupnem. To, że Książę wali takie szczegóły pertraktacji na ogólnopublicznym forum, to jest bardzo nieOk. Czyli co? Pertraktował w imieniu Kraju i Narodu? To wówczas wolałbym o tym jednak wiedzieć!
PS. Kolejnym wnioskiem, który wydaje mi się pochopny jest kwestia Torsena. NIe robiliśmy tu żadnych specjalnych badań na podniesionym samochodzie, nie zaglądaliśmy do środka – skąd wiadomo, że niema? Z tego co gdzieś wyczytałem, to w tych modelach chyba były (ale mogę się mylić, nie wiem nawet dokładnie co to robi :) Czy ktoś jest w stanie określić to po VINie: JMZNB186240401288 (ruska strona, która ma do tego służyć nie pomaga).
Pzdr
rrutek
Donator
Donator
Posty: 1200
Rejestracja: 22 lip 2013, 21:20
Model: NA
Wersja: 1.6 '92
Lokalizacja: Warszawa

13 sty 2015, 10:22

wejman pisze:VINie: JMZNB186240401288 (ruska strona, która ma do tego służyć nie pomaga).

Pomaga :)
http://japancars.ru/index.php?route=cat ... 6240401288
NOR. DIFF

Czyli jeżeli nikt nie wymienił, torsena nie ma.
była: Mała aka MX-5 NB Twilight Blue '99 1.6 110KM
była: Babcia aka 323 BF Canal Blue Metallic '88 1.6 88KM
jest: Zygzak aka MX-5 NA Classic Red '92 1.6 115KM
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

13 sty 2015, 10:25

W 1.6 Torsen to raczej fabrycznie nie bardzo.
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Pilaros
Posty: 23
Rejestracja: 25 sie 2014, 21:21
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Poznań

13 sty 2015, 12:07

Witam,

Pojawiła się taka sztuka http://otomoto.pl/mazda-mx-5-ideal-limitowana-wersja-C33862106.html. Ktokolwiek widział, albo może ją obejrzeć? Na zdjęciach niepokój wzbudza osłona tunelu, która jest w innym odcieniu.

Ktoś może kupował auto u tego handlarza i może się podzielić opinią na forum lub PW?
Załączniki
czech.jpg
http://otomoto.pl/mazda-mx-5-ideal-limitowana-wersja-C33862106.html
_____________________
ABSYNT
gaworek
Posty: 240
Rejestracja: 03 maja 2011, 15:56
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

13 sty 2015, 12:24

Już było pytanie o tą Mx-5 ale bez konkretów.
Była wystawiana w wakacje przez Wojtka JDM (auto jego kumpla).

Może ktoś oglądał? Coś więcej o niej wiadomo?
Załączniki
miata.jpg
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

13 sty 2015, 12:56

No to uderzaj do Wojtka ;)

Pozdr
Rafa
:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

13 sty 2015, 17:24

Wracając do czarnej NBFL z Poznania, którą oglądałem dla kolegi z Warszawy... zdjęcia, które wrzuciłeś, owszem przedstawiają ten samochód, ale to jest jakieś kolejne uszkodzenie, które musiało mieć tam miejsce... takie coś oczywiście, samochodu nie przekreśla, ale i naprawa takiego nie wymaga użycia dwóch milimetrów kitu na wnęce progowej drzwi (która po tym uszkodzeniu w ogóle nie została uszkodzona) - podobnie same drzwi, tutaj delikatne uszkodzenie, w rzeczywistości szpachla pod lakierem, także, o przednim błotniku (który tutaj na zdjęciach w ogóle nietknięty) nie wspominam - także wszystko fajnie, ale dane dotyczące grubości powłoki lakierniczej na tej stronie auta, które wrzuciłem do posta wyżej bardziej odnoszą się do naprawy po jakimś wcześniejszym strzale, aniżeli tej "przycierce" z podrzuconych do tematu przez Ciebie zdjęć...

Auto było grzmotnięte prawą stroną i koniec kropka, nie ma z czym dyskutować, 1800-2000uM to jest "gruba rzeźba" i "srogi gnój" właśnie, nikt po przycierce parkingowej, takiej jak to ze zdjęć nie kituje progu, ani okolic zawiasów drzwi... ;)

Powtórzę, uszkodzenie widoczne na tych zdjęciach:

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 726fc0f1a5

- to jakaś późniejsza delikatna przygoda, pewnie coś tego typu było na drugiej stronie właśnie, tam gdzie mówiłem, że jest 2 lakier po prostu - i tak jak mówiłem, coś takiego w żadnym stopniu auta nie dyskwalifikuje... natomiast takie grubsze sprawy, to już każdy sobie oceni sam... ktoś odpuści, bo nie chce tynkowanego auta, ktoś inny policzy "wow, taka cena za ten rok, dobra coś tam było, ale jadę z kasą i biorę..."
Harry27
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2015, 22:20
Model: Inny

13 sty 2015, 18:08

Pilaros pisze:Witam,

Pojawiła się taka sztuka http://otomoto.pl/mazda-mx-5-ideal-limitowana-wersja-C33862106.html. Ktokolwiek widział, albo może ją obejrzeć? Na zdjęciach niepokój wzbudza osłona tunelu, która jest w innym odcieniu.

Ktoś może kupował auto u tego handlarza i może się podzielić opinią na forum lub PW?


Sprzedawca wspominał że ta limitowana to też miała rdzę ale już ją profesjonalnie zrobili :)
gaworek
Posty: 240
Rejestracja: 03 maja 2011, 15:56
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

14 sty 2015, 10:35

frackies pisze:Czy ktoś z Was może coś powiedzieć nt. tych dwóch NA:

http://olx.pl/i2/oferta/okazja-mazda-mx ... 88ed3e4231

http://olx.pl/i2/oferta/sprzedam-mazda- ... 4913ba0e23


Niestety, z poziomu telefonu nie mogę wkleić screena.


Ta druga jest forumowa, sprzedaje ją CHIMO.
Awatar użytkownika
danielski
Donator
Donator
Posty: 310
Rejestracja: 12 sie 2014, 20:02
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

14 sty 2015, 18:37

Oglądał ktoś może to auto? Ktoś coś wie?

http://olx.pl/oferta/mazda-mx-5-maly-pr ... 1ba9fecb86

Do tej pory była za 14,900, nie widziałem by ktoś o nią w tym temacie pytał.
Załączniki
Bez tytułu.png
jacek8
Posty: 135
Rejestracja: 22 paź 2013, 17:33
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

14 sty 2015, 20:08

NB z 2001 r ? W 2001r to już chyba tylko wychodziły NBFL.
NBFL po raz trzeci
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

14 sty 2015, 21:05

No jak widzisz światła i zderzak NB
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

14 sty 2015, 21:33

Pewnie rok produkcji 2000, ale pierwsza rejestracja 2001.
Awatar użytkownika
MichaU
Donator
Donator
Posty: 391
Rejestracja: 29 lis 2014, 6:55
Model: NC FL
Lokalizacja: Warszawa

16 sty 2015, 13:05

Czy ten samochód ze Szczecina ktoś oglądał lub mógłby go zobaczyć? Trochę już jest wystawiony, ale w tym wątku go nie znalazłem.
Załączniki
ScreenShot005.jpg
ODPOWIEDZ