gdzie używany R/C ze składanym hardtopem?

prośba o poradę

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

weberski
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:01
Lokalizacja: Katowice

15 sty 2008, 10:22

Witajcie!
Jestem absolutnym nowicjuszem, ale też zapalonym sympatykiem MX5-ek. Proszę o poradę, gdzie kupić używany model 1.8 roadster/coupe? chodzi o źródło, kraj (może importer pryw. w Polsce?), rady na co uważać w tym modelu.

Jestem pewnie jednym z najstarszych forumowiczów, mam 49 lat i nigdy nie miałem do czynienia z kabrioletem ani ze sprowadzaniem auta. Od dawna czytam forum, postanowiłem się włączyć, a po zakupie zapisać - jak można - do Klubu. Jestem pod wrażeniem fachowości, zapału, energii fanów!
Liczę na podpowiedzi, rady. Np czy auta z USA warto sprowadzać? trochę to jak kot w worku... no i te problemy z lampami, homologacją, być może innymi częściami (jak miałem Hondę, to był taki problem). Czy rynek krajów nadbałtyckich też wchodzi w rachubę?
pozdrawiam! mój mail prywat.: ala-n3@wp.pl
"młodość to poczucie otwartości życia" L.Kołakowski
Dizajer
Posty: 1101
Rejestracja: 16 kwie 2007, 9:04
Lokalizacja: Poznań / Kujawy
Kontakt:

15 sty 2008, 12:36

Chyba sprowadzenie z Niemiec to najrozsądniejsze wyjście.
Te linki mogą się przydać przy poszukiwaniach.
www.autoscout.de
www.mobile.de

Z USA to troszke skomplikowana sprawa, dodatkowe opłaty, transport no i nigdy nie wiadomo do konca co sie kupuje. Poza tym chyba Amerykanie mniej dbają o auta niż Niemcy.

Moja rada - unikać "okazji".
Cientki
Posty: 524
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

15 sty 2008, 20:59

Oprocz oplat itp to z tego co wiem to sam transport - koszt kontenera to 5 tys zl i wchodza do niego 2- 3 samochody. Wiec warto by z kims sie zrzucic na kontener
weberski
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:01
Lokalizacja: Katowice

15 sty 2008, 22:28

Dziękuję za rady! faktycznie, z USA to zawracanie głowy.
AutoScout to niezła strona, sporo modeli. Coraz bardziej mięknę w kierunku soft-topa, te ceny... Ciekawe jaka jest pewność, że w Niemczech kupi się naprawdę nie bitą madzię.
Pytanko - w jaki sposób pora roku ma wpływ na cenę? czy teraz do marca się decydować, czy poczekać do maja na więcej ogłoszeń (pewnie droższe?)
"młodość to poczucie otwartości życia" L.Kołakowski
Cientki
Posty: 524
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:58
Lokalizacja: Warszawa

15 sty 2008, 22:34

Teraz raczej ceny sa najnizsze. Jak tylko slonce wyjdzie to i ceny podskocza :razz: Hehe, tak mi sie wydaje - sam mam miate od maja ale jak tak patrze na ogloszenia to jakis duzych roznic cenowych nie widze miedzy sezonem letnim a zimowym. Poz tym jak zrobi sie cieplo to napewno bedzie wiecej ogloszen - handlarze chca zarobic i nazwoza roznych cabrio :grin:
Ancymon
Posty: 210
Rejestracja: 02 sty 2007, 12:59
Lokalizacja: Z za zakrętu..

20 sty 2008, 0:16

http://www.miatamarkt.de/cgi-bin/go-mx-5.pl?http://www.miatamarkt.de/cgi-bin/marktplatz/programm/miatamarkt.cgi

to jest strona niemieckich miatomaniaków (zakładka sprzedam auto). Egzemplarze ciut droższe,ale często w pełni udokumentowane, odpicowane i czasem sprzedawane z bólem serca w doskonałym stanie technicznym. Nie wiek się liczy:) i 3mamy za Ciebie kciuki!
wocio
Posty: 66
Rejestracja: 27 sie 2007, 17:45

21 sty 2008, 21:08

Również mam wrażenie, że najlepiej szukać MX-5 na rynku niemieckim - tam jest największa szansa, że auto opisane jako bezwypadkowe będzie takim faktycznie, no i że przebiegu jeszcze żaden polski handlarz nie przekręcił. Swoją drogą, zapewne 90% polskich MX-piątek przyjechało z Niemiec.
Oczywiście nie wyklucza to możliwości kupienia dobrego samochodu w kraju - w mojej rodzinie mamy już trzech miatowiczów - klubowiczów i wszystkie 3 Mazdy były kupione w kraju (poprzedni właściciele sprowadzili je z Niemiec na początku lat 1990'tych). Żadna z nich nie okazała się wpadką.
Co do okresu kupowania to nie jestem w 100% pewien czy okres zimowy jest lepszy na kupowanie takiego samochodu. Ponieważ większość sprzedawców wychodzi z założenia, że łatwiej i drożej można sprzedać taki samochód wiosną lub latem, wtedy właśnie jest największy wybór i łatwiej trafić na ciekawy egzemplarz. Więcej aut na rynku to większa konkurencja, więc wbrew oczekiwaniom ceny nie idą wcale mocno w górę.
weberski
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:01
Lokalizacja: Katowice

22 sty 2008, 6:32

Dzięki wszystkim za odpowiedzi! :smile:
po przeglądaniu ofert w necie również skłaniam się do szukania na rynku niemieckim. Widzę też, że MX5 trzymają ceny lepiej, niż inne marki.
Szkoda, że znam tylko podstawowy j. niemiecki, nie wystarczy to do zakupu, muszę więc dodać (ile :?: ) kasę na załatwianie przywozu, formalności itd. No cóż, podobno im dłużej się czeka na spełnienie marzeń, tym lepiej smakuje potem. :razz:
Oferty polskie też nie są złe, znalazłem jedną sensowną z Wielkopolski, poczekam ze dwa, trzy miesiące, może będzie ich więcej (większy wybór). Generalnie nastawiam się na rocznik 2002 do 2004, silnik 1.8, a że zamierzam jeździć stale zimą - z hardtopem. PRHT odpada z powodu kosztów...
Co myślicie o stronie roadstery.pl? mnie wydaje się, że nieco wygórowane ceny, co?
"młodość to poczucie otwartości życia" L.Kołakowski
DieSpinnePL
Posty: 1982
Rejestracja: 05 paź 2007, 18:03
Model: NA
Lokalizacja: Skawina/Kraków

09 lut 2008, 22:48

weberski, ja kupowałem w październiku.
Jedno co Ci mogę polecić to ostre negocjacje cenowe na rynku Polskim. Na np Niemieckim nie potargujesz.
Ja przeszukałem całą Polskę i Niemcy przez pare miesięcy i kupiłem... 15km od domu :)

Pozdrawiam i posiedź troche na forum i na aukcjach typu allegro zarówno krajowych jak i zagranicznych. Wiedzy nigdy nie za wiele :)
weberski
Posty: 106
Rejestracja: 15 sty 2008, 10:01
Lokalizacja: Katowice

11 lut 2008, 21:12

Sporo siedziałem w necie. Ostatecznie pojechałem do Niemiec, jeszcze odsypiam nocki (podróż) i kupiłem ostatecznie niebieską NB 1.6 silver blues 2003r. Pomógł mi rekomendowany na forum pan Łukasz Kufliński z Wrocławia - b.miły i sprawny w załatwianiu - wielkie podziękowania dla niego! Za Jego pozwoleniem przypominam nazwisko POLECAJĄC GO jeśli ktokolwiek ma ochotę sprowadzać auto.
jestem więc przed załatwianiem formalności urzędowych, poznawaniem auta, cieszeniem się nabytkiem! oraz podłączeniem zdjęć na forum...
Pozdrawiam wszystkich użytkowników Forum!
"młodość to poczucie otwartości życia" L.Kołakowski
leDiable
Posty: 942
Rejestracja: 29 lip 2007, 0:20
Lokalizacja: Kraków

11 lut 2008, 23:39

Gratuluje zakupu :mrgreen: Ja też nie dawno kupiłem swoją :razz:
ODPOWIEDZ