Tutaj sie witamy!

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

mutra
Donator
Donator
Posty: 3686
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

30 paź 2017, 12:36

eBuli pisze:Cześć wszystkim,

nieśmiało dołączam do Waszego grona. Od tego roku (maj/czerwiec) jestem w posiadaniu mojej kochanej Miatki NA.
W załączeniu jej skromna osoba:)

Mam nadzieję skorzystać z Waszej wiedzy oraz doświadczenia w tym aspekcie. Niestety nie jestem specem w motoryzacji ani mechanice więc pomoc przy zadbaniu o 25latkę będzie niezbędna. ;)

Jeszcze raz miło mi Was poznać!
Ewelina

:kciuk:
kosciukus
Donator
Donator
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2017, 18:45
Model: NB
Wersja: Zielona wyścigówa
Lokalizacja: Wrocław

31 paź 2017, 19:04

Witam serdecznie :)
Jestem Maciek (27 lat) i na codzień przebywam we Wrocławiu.
Miałem przyjemność z częścią z Was ostatnio polatać na Silesii swoją rx8.
Nie ukrywam, że mi się spodobało ;) jednak rexa mi trochę szkoda żeby go regularnie upalać na torze.
Wstępny plan jest taki żeby kupić angielkę (NB) w przyzwoitym stanie i na podstawie wiedzy tutaj zdobytej przygotować ją stricte pod tor.

Pozdrawiam i do zobaczenia ;)
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

31 paź 2017, 21:35

kosciukus pisze:Witam serdecznie :)
Jestem Maciek (27 lat) i na codzień przebywam we Wrocławiu.
Miałem przyjemność z częścią z Was ostatnio polatać na Silesii swoją rx8.
Nie ukrywam, że mi się spodobało ;) jednak rexa mi trochę szkoda żeby go regularnie upalać na torze.
Wstępny plan jest taki żeby kupić angielkę (NB) w przyzwoitym stanie i na podstawie wiedzy tutaj zdobytej przygotować ją stricte pod tor.

Pozdrawiam i do zobaczenia ;)

siema na kolejnym formum :)
Anglik bez sensu - zwykłe NB/NBFL na tor jest relatywnie tanie. A tutaj masz fruktów w nieskończoność.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

01 lis 2017, 8:59

Przerabiałem temat. Zaoszczędzisz trochę a potem będziesz miał problemy z ubezpieczeniem czy normalnie podczas dojazdu drogą na tor. Nie warto tym bardziej że znajdziesz gotowe porobione nb na tor za 10-14tys
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

01 lis 2017, 9:27

Ano, gałązka sprzedaje chyba Nb.
tamer
Posty: 9
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:17
Model: NB FL
Wersja: nardi torino

01 lis 2017, 11:32

Witam wszystkich milosnikow i posiadaczy tego malego cuda .Wlasnie wczoraj zakupilem tego japonskiego gokarta jest to 1.6nb z 1999 roku >Udalo mi sie kupic tyo auto ze wzystkimi dodatkami za smieszna kase z czego jestem bardzo zadowolony Mam na imie Piotr lat tyle ze az wstyd napisac normalnie ludzie tyle nie zyja .Mieszkam pod Olsztynem ale jestem warszawiakiem . :lol:
kosciukus
Donator
Donator
Posty: 55
Rejestracja: 31 paź 2017, 18:45
Model: NB
Wersja: Zielona wyścigówa
Lokalizacja: Wrocław

01 lis 2017, 11:39

turbo pchała pisze:Przerabiałem temat. Zaoszczędzisz trochę a potem będziesz miał problemy z ubezpieczeniem czy normalnie podczas dojazdu drogą na tor. Nie warto tym bardziej że znajdziesz gotowe porobione nb na tor za 10-14tys


Dzięki za odpowiedź i rady :)
Auta nie zamierzam nawet rejestrować - tylko OC, transport na tor będę miał osobny.
Ale czasu jest jeszcze trochę i zamierzam go wykorzystać żeby zgłębić temat i rozważyć wszelkie za i przeciw :)

Pozdro dla Ciebie Kermit ;)
Bart_Nox
Posty: 5
Rejestracja: 01 lis 2017, 21:29
Model: NB FL

01 lis 2017, 21:39

Cześć
nie jestem jeszcze szczęśliwym posiadaczem mazdy mx5 ale gorąco poszukuje swojego upragnionego modelu.
Pozdrawiam Bartek :)
Awatar użytkownika
Mahezan
Posty: 25
Rejestracja: 22 maja 2017, 21:18
Model: NA
Wersja: Merlot Mica
Lokalizacja: WGM

08 lis 2017, 21:30

Cześć, jestem Wojtek, mam 19 lat, mieszkam pod Warszawą. Od półtora miesiąca jestem właścicielem Mx-5 NA. Szukałem parę miesięcy, ale w końcu się udało kupić Merlota w fajnym stanie. :D Miatka jest moim pierwszym własnym autem i nie mógł to być lepszy wybór. Frajda jaką sprawia ten samochód zwłaszcza top down w ładną pogodę jest bezcenna.

Pozdrawiam i do zobaczenia na spotach. :D
konradviper
Posty: 114
Rejestracja: 10 lis 2017, 15:32
Model: NC FL
Lokalizacja: Katowice

11 lis 2017, 11:54

Cześć, jestem Konrad, mieszkam w Katowicach. Nie mam mazdy, ale chcę mieć.
Rozglądałem się od jakiegoś czasu za autem, którym mógłbym kilka razy w roku polecieć gdzieś na tor trochę się wyżyć, a jednocześnie byłoby to auto, którego możnaby czasem użyć cywilnie. Celuję w model NC, podobają mi się polifty ale nie będę się upierał przy tym.
Zacząłem czytać forum i chłonąć wiedzę, przeglądam też ogłoszenia.
Życzcie mi powodzenia i dawajcie dobre rady.
Awatar użytkownika
Kamil8888
Posty: 7
Rejestracja: 06 lis 2017, 17:54
Model: NB FL
Lokalizacja: Wrocław

11 lis 2017, 19:28

Witam! Kamil z Wrocławia. Od dłuższego czasu poszukuje Mx'a dla siebie. Ciesze się, że trafiłem na Wasze forum gdzie codziennie znajduje ciekawe informacje na temat modelu, jak i mogę podziwiać Wasze maszyny. Pozdrawiam
Ryshavy
Posty: 7
Rejestracja: 12 lis 2017, 17:57
Model: Inny

12 lis 2017, 18:05

Cześć wszystkim,

Od jakiegoś czasu szukam mx-5 nb. Obecnie posiadam auto niemieckiej marki , ale odkąd zrobiłem prawko zawsze gdzieś ta mx-5 była z tyłu głowy... Teraz przyszedł ten czas, aby ją kupić. Niestety nie jestem expertem w dziedzinie mazd dlatego mam nadzieję skorzystać z Waszej wiedzy oraz doświadczenia w tym aspekcie :P


Jeszcze raz miło mi Was poznać!
Grzesiek
ISO9001
Posty: 44
Rejestracja: 25 paź 2017, 0:45
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

17 lis 2017, 14:40

Cześć wszystkim, jestem Michał i od jakiegoś czasu szukam dla siebie jakiejś starej Miaty (NA lub NB), trafiłem tutaj i tutaj też póki co przeglądam różne tematy związane z eksploatacją tych aut. Muszę przyznać, że jest tu prawdziwa skarbnica wiedzy :) Może wkrótce dołączę do klubu!
rrromus
Posty: 8
Rejestracja: 02 gru 2017, 16:15
Model: Inny

02 gru 2017, 16:41

Witajcie :)
Mam na imie Roman, jestem z Poznania.
Od ponad dwóch lat nie posiadam auta. Wcześniej podróżowałem M6 GG. Ostatnimi czasy intensywniej zacząłem znowu czegoś dla siebie szukać...może Audi, może Bmw..lexus...Jednak cały czas Mazda była w głowie. I tak oto będąc na poznańskim spocie, gdzie pojawiło się chyba 7-8 sztuk MX5 powtarzano mi "Jak nie teraz to kiedy" :D
Interesowałem sie wersją NB ponieważ nie chciałem wszystkiego wydać na auto dwu-osobowe, zresztą NC jakoś średnio mi wpadały w oko....do czasu ..kiedy na allegro nie pojawiła się pewna niebieska sztuka o której wspomniano już tu na forum. Temat trochę podciął moje skrzydła ale może i dobrze :)
strazakjunior
Posty: 5
Rejestracja: 29 cze 2016, 7:29
Model: NB FL
Wersja: sportive

06 gru 2017, 12:05

:).
marcel657
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2017, 16:37
Model: Inny

09 gru 2017, 16:40

Witam wszystkich jestem Marcel
Dziula
Posty: 13
Rejestracja: 27 lis 2017, 10:52
Model: NB FL
Lokalizacja: Wrocław / Racibórz

11 gru 2017, 22:13

Cześć,
Z tej strony Dominik :) aktualnie szukam ciekawego samochodu, a Miata niesamowicie przypadła mi do gustu. Mam nadzieję niedługo wstąpić pełnoprawnie w szeregi tego zacnego klubu.
flotmistrz
Posty: 1
Rejestracja: 04 gru 2017, 18:36
Model: Inny
Wersja: zbieram na nią :(
Lokalizacja: Warszawa

16 gru 2017, 22:22

Witam,
jestem Filip i planuję w przyszłości zostać posiadaczem Mazdy mx-5!
Zbieram na mazdę mx-5!
https://zrzutka.pl/g3dezb
JAHnosik
Posty: 2
Rejestracja: 17 gru 2017, 4:26
Model: Inny

17 gru 2017, 6:32

Dzień dobry, cześć i czołem!
Jestem Michał i ponieważ bardzo lubię jeździć samochodem chciałbym spróbować MX-5.
Tzn już próbowałem... ND 2.0 w Lublinie, pani z salonu ciągle mi przypominała, że podczas jazdy próbnej obowiązują przepisy ruchu drogowe, a co ja mogę powiedzieć o MX-5 podczas 5km jazdy w terenie zabudowanym od świateł do światel? Jeździło się jak każdym innym samochodem tyle, że ciasnym i niepraktycznym:)
Ale chciałbym zrobić drugie podejście! tym razem za "namową" Marek Drives z YT od kilku miesięcy zbieram się do NCFL 2.0.
I teraz dwa pytania:
1. Może jakiś uprzejmy i pomocny forumowicz z Mazowsza lub Lubelszczyzny byłby w stanie pokazać swoją NC? Odwdzięczę się! :)
2. Ktoś sprzedaje sprawdzone NCFL 2.0 na forum?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
AndrzejG
Donator
Donator
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwie 2017, 14:49
Model: NC FL
Wersja: Summer 2.0
Lokalizacja: Jaworzno

17 gru 2017, 17:10

Cześć Panie i Panowie!

Mx5-tka chodziła mi po głowie od.. lat ale zawsze coś... wiadomo proza życia, brak czasu, samochód rodzinny, firmowy, słowem ograniczony budżet na zabawki. I tak do ub. roku kiedy na nowo rozpocząłem poszukiwania tym razem o wiele intensywniejsze. Wrócił temat NB ale szybko po obejrzeniu kilku sztuk, po wielogodzinnym wertowaniu wątków na tutejszym forum (dzięki za tę wiedzę!), zweryfikowałem pomysł. No cóż. Trzeba było zmienić budżet :twisted: Ostatecznie targetem stała się NC, a najlepiej NCfl, koniecznie 2.0, najlepiej jasna skora, soft top i raczej coś kolorowego. Wówczas marzyła mi się w niebieskim metaliku... no byle nie czarna! Niestety przeglądając ogłoszenia, szybko okazuje się, że większość eNCeków jest właśnie czarna. Po 12 miesiącach niemal codziennego (serio) przeglądania różnych serwisów ogłoszeniowych (i tak się kilka razy spóźniłem :bang: ), jeszcze kilkukrotnego weryfikowania, jak się wcześniej wydawało, "żelaznego" limitu ceny, wreszcie pojawiło się ciekawe ogłoszenie. Potem czas to dziwnie przyśpieszał (trzeba było działać!), to zwalniał nieznośnie w oczekiwaniu na umowione terminy, na telefon... Początkiem grudnia ostatecznie zanabyłem swoją pierwszą :winner: mx5 NCfl summer edition 2.0 biała perła (pojawiła się na chwilę w wątku "Czy ktoś zna...") czyli poza dachem, setup niemal 100%. Teraz się wzajemnie oswajamy :D

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia!
Andrzej
Awatar użytkownika
AndrzejG
Donator
Donator
Posty: 90
Rejestracja: 26 kwie 2017, 14:49
Model: NC FL
Wersja: Summer 2.0
Lokalizacja: Jaworzno

17 gru 2017, 17:18

Cześć Panie i Panowie!

Mx5-tka chodziła mi po głowie od.. lat ale zawsze coś... wiadomo proza życia, brak czasu, samochód rodzinny, firmowy, słowem ograniczony budżet na zabawki. I tak do ub. roku kiedy na nowo rozpocząłem poszukiwania tym razem o wiele intensywniejsze. Wrócił temat NB ale szybko po obejrzeniu kilku sztuk, po wielogodzinnym wertowaniu wątków na tutejszym forum (dzięki za tę wiedzę!), zweryfikowałem pomysł. No cóż. Trzeba było zmienić budżet :twisted: Ostatecznie targetem stała się NC, a najlepiej NCfl, koniecznie 2.0, najlepiej jasna skora, soft top i raczej coś kolorowego. Wówczas marzyła mi się w niebieskim metaliku... no byle nie czarna! Niestety przeglądając ogłoszenia, szybko okazuje się że większość jest właśnie czarna. Po 12 miesiącach niemal codziennego (serio) przeglądania roznych serwisów ogłoszeniowych (i tak się kilka razy spóźniłem :bang: ), jeszcze kilkukrotnego weryfikowania, jak się wcześniej wydawało, "żelaznego" limitu ceny, wreszcie pojawiło się ciekawe ogłoszenie. Potem czas to dziwnie przyśpieszał (trzeba było działać!), to zwalniał nieznośnie w oczekiwaniu na umowione terminy, na telefon... Początkiem grudnia ostatecznie zanabyłem swoją pierwszą :winner: mx5 NCfl summer edition 2.0 biala perla (pojawiła się na chwilę w watku "Czy ktoś zna...") czyli poza dachem, setup niemal 100%. Narazie się wzajemnie oswajamy ;D

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia
Andrzej
dc10
Posty: 57
Rejestracja: 20 gru 2017, 16:32
Model: NB FL
Wersja: Sportive

20 gru 2017, 16:50

Witam wszystkich,

Jestem tutaj nowy, co nie oznacza, że sam jestem pierwszej młodości;)

MX-5 dopiero kupiłem, odstawiłem do garażu.......i wyjechałem. Więc zdjęcia i dokładne zapoznanie się z autkiem po powrocie.

A co kupiłem? MX-5, NB FL z 2002, 1.8 146KM, skrzynia 6b, LSD Torssen.....resztę opiszę w innym dziale;)
Generalnie uwielbiam roadstery i Madzia to mój trzeci w skromnej, jak na razie, kolekcji;)

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
koosa666
Posty: 39
Rejestracja: 04 lut 2017, 4:16
Model: NC

21 gru 2017, 11:03

JAHnosik pisze:Dzień dobry, cześć i czołem!

1. Może jakiś uprzejmy i pomocny forumowicz z Mazowsza lub Lubelszczyzny byłby w stanie pokazać swoją NC?
Pozdrawiam!


Jak chcesz pomacać na żywo to próbuj kontaktować się z Marcinem, właścicielem roadstery.pl, pod Warszawą ma garaż pełen MX-ów, może akurat któraś ci wpadnie w oko ;)
marchew1991
Posty: 1
Rejestracja: 26 gru 2017, 20:05
Model: Inny
Lokalizacja: Poznań

26 gru 2017, 20:21

Cześć nazywam się Mateusz rocznik 1991, mieszkam w Poznaniu, w najbliższym czasie mam nadzieję że znajdę swoją wymarzoną mx-5
Pozdro
Awatar użytkownika
adrianb
Posty: 76
Rejestracja: 27 lut 2017, 16:20
Model: NA

28 gru 2017, 19:03

Witam, właścicielem czarnej NA jestem od ponad roku. Myślę, że przyszedł czas na bycie aktywnym forumowiczem, pozdrawiam :)
koyot
Posty: 1
Rejestracja: 17 gru 2017, 19:39
Model: NB

02 sty 2018, 21:10

Witam. Od 3 lat jestem szczęśliwym posiadaczem MX-5 wersja NB 1,8. Kapitalne auto niestety czas na zmiany (ale pewnie wrócę jeszcze kiedyś do tego modelu).
gosebus
Posty: 11
Rejestracja: 14 maja 2017, 17:17
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues

02 sty 2018, 21:21

Cześć wam :) Jestem Daniela i miło mi was powitać tutaj na forum, Miatą aktywnie śmigam jakiś czas, teraz czas spędzić też trochę czasu na forum :)
lue
Posty: 10
Rejestracja: 28 wrz 2017, 16:18
Model: Inny

05 sty 2018, 13:39

To i ja się przywitam,
Lue z Wawy, jeszcze nie jeżdżę Mazdą, ale mam zamiar jakąś tutaj znaleźć :)

pozdr
Partyzant
Posty: 1
Rejestracja: 08 gru 2017, 15:51
Model: NB
Wersja: 1.6 biedaedyszyon

08 sty 2018, 18:53

Witam nazywam się Mikołaj. Od ponad tygodnia jestem właścicielem czerwonej mazdy mx 5 nb z 1998r.
W załączniku zdjęcie mojej mazdy, zrobione przez poprzedniego właściciela MCL ( mam nadzieje że mi wybaczy użycie ale jestem strasznym fotografem).
Pozdrawiam
Załączniki
mazda.jpg
mazda.jpg (7.94 KiB) Przejrzano 2691 razy
Awatar użytkownika
B23
Posty: 58
Rejestracja: 08 mar 2017, 21:50
Model: NC

10 sty 2018, 17:20

Cześć wszystkim!

Od poł roku MX-5 NC, do zobaczenia w Krakowie i okolicach :)!
ODPOWIEDZ