[ND] Dyskusja ogólna

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

11 gru 2017, 16:51

"przednia szyba zaparowana"????
To najdurniejsze co ostatnio słyszałem. Rozumiem komunikat o spalonych żarówkach czy braku płynu do spryskiwaczy bo tego nie widać ale czy naprawdę potrzebuję mieć informację że przednią szybę mamy zaparowaną??? :o
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

17 gru 2017, 9:33

Szukam sprawdzonych elementów do modyfikacji ND.
Zna może ktoś coś?
Zapraszam do wątku
viewtopic.php?f=25&t=25395&view=unread#unread
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

20 gru 2017, 13:19

ja dzisiaj z ciekawości przysiadłem się do 124 Spider i już wiem że to nie dla mnie... jest ciasno- fotel jest za wysoko, więc kolanami zaczepiałem o kolumnę kierownicy, a przy założonym dachu podpierałem materiał głową. W swojej NB mieściłem się na luzie... Za to lakier wygląda jakby go ktoś umył drucianą szczotką- w aucie w salonie! Pomijam rzeczy typu podszybia, robiącego wrażenie jak coś ze sklepu "wszystko za 5zł", bo rozumiem że to redukcja masy.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

21 gru 2017, 10:22

To ciekawe co piszesz, bo np dla mnie NB sprawiały bardzo słabe wrażenie wnętrza (np w porównaniu do Alf Romeo z tamtych lat), za to ND podoba mi się niesamowicie. Jeżdżący prosiakami mnie już wyśmiali, ale dla mnie to premium. Wielu dziennikarzy mówiło o wnętrzu klasy audi. Wiem, że to nadużycie, ale... dla mnie to naprawdę ten poziom. Ale się nigdy nie bawiłem w macanie plastików pod szybą itp - liczył się dla mnie projekt wnętrza.

Z tym, że jesteś ode mnie zapewne dużo większy - nie ma co dyskutować. MX5 chyba zawsze była do max 180 cm. Widać NB było wyjątkiem. Mi trochę w czubek głowy zawiewa top down, ale cały dół pasuje idealnie (w Recaro gorzej - może to w nim się przymierzałeś?).
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

21 gru 2017, 13:55

Miałem na myśli podszybie na zewnątrz;-) bardzo pracowało pod nawet lekkim naciskiem i zastanawia mnie czy nie urwie się kiedy na wycieraczki przyjdzie na przykład większa fala z pod kół ciężarówki... W środku jest spoko raczej. A mam 183 cm i brak regulacji fotela góra/dół był dla mnie problemem na standardowych fotelach- niestety powiedzieli że nie ma opcji przesiąść się do demo z Recaro- tylko pod klienta zamawiają. Zastanawia mnie czy jest szansa że w mx-5 montaż foteli jest niższy?
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

21 gru 2017, 14:02

Aleks pisze:Miałem na myśli podszybie na zewnątrz;-) bardzo pracowało pod nawet lekkim naciskiem i zastanawia mnie czy nie urwie się kiedy na wycieraczki przyjdzie na przykład większa fala z pod kół ciężarówki... W środku jest spoko raczej. A mam 183 cm i brak regulacji fotela góra/dół był dla mnie problemem na standardowych fotelach- niestety powiedzieli że nie ma opcji przesiąść się do demo z Recaro- tylko pod klienta zamawiają. Zastanawia mnie czy jest szansa że w mx-5 montaż foteli jest niższy?

A widzisz. Miałem tego farta, że stała zamówiona dla klienta wersja z Recaro przed odbiorem i się przysiadłem żeby sprawdzić czy mi się dupa zmieści. ;) Żeby nie było - oczywiście wszystko zapakowane, w folii itd.
I dopóki testowo wsiadłem w Recaro, miałem wrażenie, że jakoś przesadnie ciasno i może będzie jednak nie wygodnie, ale w praktyce codziennej bardzo fajnie jest, że trochę lepiej trzyma na boki.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
mydlo
Posty: 229
Rejestracja: 15 cze 2017, 23:36
Model: ND
Wersja: Skypassion
Lokalizacja: Bolesławiec/Poznań

29 gru 2017, 22:12

Mam pytanie do wszystkich tych, którym padła skrzynia. Czy wcześniej były zauważalne jakieś objawy? Po dzisiejszych zabawach na torze słyszę jakiś dziwny dźwięk na 1 i 2gim biegu, mniej więcej taki jak przy jeździe na wstecznym przy większej prędkości. Nie wiem czy to skrzynia czy może dyfer. Co do skrzyni to opcja wymiany jest dopiero kiedy skrzynia padnie, czy można spróbować nawet jeśli wszystko jest ok? mam auto w początku produkcji i zależałoby mi na wymianie do końca gwarancji...
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 gru 2017, 7:16

Gdybyś jeszcze tego nie widział to odsyłam tutaj: https://www.miata.net/garage/tsb/05_007-16.pdf
Awatar użytkownika
mydlo
Posty: 229
Rejestracja: 15 cze 2017, 23:36
Model: ND
Wersja: Skypassion
Lokalizacja: Bolesławiec/Poznań

30 gru 2017, 15:38

Tak, mam już nawet ściągnięte gdyby w ASO nie wiedzieli, wybieram się po nowym roku i zobaczymy co powiedzą
Lefu
Posty: 142
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:53
Model: Inny
Lokalizacja: Ostrzeszów/Opole

31 gru 2017, 9:58

mydlo pisze:Mam pytanie do wszystkich tych, którym padła skrzynia. Czy wcześniej były zauważalne jakieś objawy? Po dzisiejszych zabawach na torze słyszę jakiś dziwny dźwięk na 1 i 2gim biegu, mniej więcej taki jak przy jeździe na wstecznym przy większej prędkości. Nie wiem czy to skrzynia czy może dyfer. Co do skrzyni to opcja wymiany jest dopiero kiedy skrzynia padnie, czy można spróbować nawet jeśli wszystko jest ok? mam auto w początku produkcji i zależałoby mi na wymianie do końca gwarancji...


Mi wymienili gdy skrzynia delikatnie buczała na 2 i 3 biegu, nie zdążyła się rozpaść. Prawdę mówiąc nie jestem pewny czy to był jakiś objaw, bo po wymienia brzmi co najmniej podobnie. Fakt, że kompletnie nie robili mi problemów z wymianą gwarancyjną, byłem na liście VIN "do wymiany gwarancyjnej" :) Co do moich odczuć: lakier nie wiem, odrazu ją obkleiłem bezbarwną folią i lakier wygląda świetnie po 40k km, porównywałem z innymi ND, jest różnica. Zabezpieczałem podwozie, wszystkie newralgiczne miejsca, dostałem ocenę "dramat" jeśli chodzi o zabezpieczenie fabryczne. Dach wymienili bo się przecierał przez wadę w montażu - sami zaproponowali wymianę bo nawet nie widziałem że coś jest nie tak. Często odpala się czujnik ciśnienia w oponach (może to przez dystanse). Oprócz tego nie widzę większych problemów, nawet specjalnie nie bierze oleju. Myślałem, że będą robili mi problemy z gwarancją bo kombinowałem z tłumikiem ale kompletnie nie zwracają na to uwagi. Prawda jest taka, że czytając wszystkie komentarze mam duże obawy ale dalej kocham ten samochód i akceptuję, że może coś wyjść. Chciałem robić kolektor wydechowy i mapę silnika ale stopuje do końca gwarancji, teoretycznie ~180km może zniszczyć tą skrzynię (niby jest zmodyfikowana), pokatuję ją kolejne 40kkm i zobaczę co wyniknie.
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

01 sty 2018, 18:04

W moim przypadku przy pierwszej wymianie skrzyni dochodziły dźwięki ale przy 2,3 biegu. Przy drugiej wymianie było wszystko ok do momentu kiedy nie padła na 3 biegu.
Stuki, które były słyszalne przy zmianie z jedynki na wsteczny lub odwrotnie spowodowały wymianę deferencjału.
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 sty 2018, 22:21

Lefu, proponuję abyś cisnął Mazdę o te czujniki, w moim przypadku nic takiego nie ma miejsca, jeżdżę na feldze 17x8 ET 45 i dystansach Eibacha. Żadnych problemów z czujnikami. Natomiast co do skrzyni biegów, moja nie zdążyła się zupełnie rozpaść, odstawiłem ją na lawecie w chwili kiedy ze skrzyni dochodzić zaczęły dźwięki przypominające stukające panewki. Dźwięk był słyszalny na każdym biegu po zwolnieniu sprzęgła. W chwili kiedy sprzęgło było wciśnięte dźwięki ustawały. Z informacji uzyskanej w serwisie dowiedziałem się że poleciały zęby na 2 i 3 biegu. No cóż, gwarancja jeszcze obowiązuje 3 lata więc sprawdzimy co oni tam za cudowny zamiennik włożyli.
Lefu
Posty: 142
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:53
Model: Inny
Lokalizacja: Ostrzeszów/Opole

07 sty 2018, 22:53

MMRS pisze:Lefu, proponuję abyś cisnął Mazdę o te czujniki, w moim przypadku nic takiego nie ma miejsca, jeżdżę na feldze 17x8 ET 45 i dystansach Eibacha. Żadnych problemów z czujnikami.


Zobaczę jak wymienię felgi, może ucichnie :)
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 sty 2018, 23:08

Lefu, daj Ci Boże :) Natomiast nawiązując do tematu "odfruwających owiewek" kilka dni po zakupie naszego MXa nasza czołowa, górna owiewka również się "ulotniła". Panowie w serwisie zainstalowali maskownicę, która na szczęście nie zdążyła odfrunąć na nowo - złapałem ją na gorącym uczynku, jeszcze zanim zdążyła udać się na gigant (z jednej strony odpięła się spinka). Wystarczyło wyjąć spinkę, która mocuje owiewkę i rozgiąć zatrzask przed wsunięciem w otwór mocujący, do teraz owiewki nie potrafią wydostać się na wolność :)
Awatar użytkownika
mydlo
Posty: 229
Rejestracja: 15 cze 2017, 23:36
Model: ND
Wersja: Skypassion
Lokalizacja: Bolesławiec/Poznań

22 sty 2018, 22:03

No i stało się, pojechałem do ASO, mówię o dziwnym dźwięku na 1 i 2 biegu podczas przyspieszania. Pan powiedział że to chyba nie skrzynia i trzeba zostawić auto na diagnozę. Zostawiłem, po czym dostałem telefon, że w oleju ze skrzyni znaleźli opiłki metalu i radzi auta już nie używać. Więc zostawiłem, podobno wszystko jest na dobrej drodze do załatwienia nowej skrzyni i dachu, ale już tydzień jestem bez MXa i nie przypuszczałem że będę tęsknił tak bardzo...
BunnyWoop
Posty: 101
Rejestracja: 12 lip 2017, 9:28
Model: ND

23 sty 2018, 0:58

ile przebiegu?
Awatar użytkownika
mydlo
Posty: 229
Rejestracja: 15 cze 2017, 23:36
Model: ND
Wersja: Skypassion
Lokalizacja: Bolesławiec/Poznań

23 sty 2018, 22:59

troche ponad 16 tys.
BunnyWoop
Posty: 101
Rejestracja: 12 lip 2017, 9:28
Model: ND

23 sty 2018, 23:13

Jak wyłączyć to wkurwiające pikanie, bo zimno?
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

24 sty 2018, 11:21

Podłączam się do pytania :D
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

24 sty 2018, 11:49

BunnyWoop pisze:Jak wyłączyć to wkurwiające pikanie, bo zimno?

Które? To piknięcie, że jest poniżej +4?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
ACID
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2017, 16:11
Model: ND
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

24 sty 2018, 11:49

co znowu za pikanie? :D
:D ND 2.0 2017
RIP ND 2.0 2017
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

24 sty 2018, 12:09

ACID pisze:co znowu za pikanie? :D


Pikanie o tym, że sąsiad jedzie :D
Awatar użytkownika
ACID
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2017, 16:11
Model: ND
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

24 sty 2018, 12:30

Jak odebrałam Magdalenę II to nic mi nie pykało - to jest dopiero dół, za każdym razem na wszelki wypadek zamykałam z kluczyka :D
Także w settings mam wszystko przepykane i teraz już pyka co trzeba :D
:D ND 2.0 2017
RIP ND 2.0 2017
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

24 sty 2018, 13:45

TerminatorPi pisze:Które? To piknięcie, że jest poniżej +4?


O to to :)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

24 sty 2018, 14:30

mike_d pisze:
TerminatorPi pisze:Które? To piknięcie, że jest poniżej +4?


O to to :)

A to do tego się zdążyłem przyzwyczaić i tak mnie nie boli. Zwłaszcza, że to pojedyncze piknięcie. :D
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
ACID
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2017, 16:11
Model: ND
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

24 sty 2018, 16:55

Nie chcę konfabulować ale jesli mnie pamięć myli to z tym pikaniem trzeba do serwisu żeby wyłączyli po znajomościach ;]
Mój niedoszły mąż usiłował z tym walczyć parę lat temu w mazda6 i poległ :D
A z mojej najświeższej wiedzy wynika, że akurat tego w settingsach nie ma ;]
:D ND 2.0 2017
RIP ND 2.0 2017
BunnyWoop
Posty: 101
Rejestracja: 12 lip 2017, 9:28
Model: ND

24 sty 2018, 21:22

:evil: :evil: :evil: . zapie....m sobie a tu nagle PIIIIIII i zaczynam szukać co się spie.....o. O to tylko jest zimno. Serio Mazda.


ACID pisze:Nie chcę konfabulować ale jesli mnie pamięć myli to z tym pikaniem trzeba do serwisu żeby wyłączyli po znajomościach ;]
Mój niedoszły mąż usiłował z tym walczyć parę lat temu w mazda6 i poległ :D
A z mojej najświeższej wiedzy wynika, że akurat tego w settingsach nie ma ;]
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

24 sty 2018, 22:44

BunnyWoop pisze::evil: :evil: :evil: . zapie....m sobie a tu nagle PIIIIIII i zaczynam szukać co się spie.....o. O to tylko jest zimno. Serio Mazda.


Ale to teraz chyba jakiś "standard". Takie pikanie, że jest zimno przerabialiśmy już i w niemieckich samochodach, i w japońskich. Koledze się zapala ostrzeżenie (nie pamiętam czy piszczy przy tym - chyba tak) w peugeocie. Czyli "wszyscy" tak teraz robią.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

25 sty 2018, 20:18

A z innej beczki - w jakich egzemplarzach Wam odpadają maskownice od prędkości? Widzę tutaj popularny temat. Dziś na austostradzie było ponad 180 kmh top down i nagle się przestraszyłem, że coś mi odleci.... to tylko rocznik 2015, czy też młodsze? Nie znalazłem na to TSB.
Awatar użytkownika
ACID
Posty: 94
Rejestracja: 13 lip 2017, 16:11
Model: ND
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

26 sty 2018, 9:01

Mi odpadły tylko dlatego, że w ASO nie wymienili mi spinek przy wymianie szyby. Jak nikt ich nie ruszał to nie było z nimi problemu ;]
:D ND 2.0 2017
RIP ND 2.0 2017
ODPOWIEDZ