Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
MKubaM
Posty: 330
Rejestracja: 07 cze 2013, 22:28
Model: NC
Wersja: Niseko 2.0
Lokalizacja: POS

29 sie 2017, 11:36

Quarter pisze:
KonradPLN pisze:Po co szukać na allegro jeśli na forum jest wystawiona ładna czarna NC, z małym przebiegiem i bardzo dobrą ceną chyba 30tyś? Czyli pewność że nie zacznie brać oleju jak to mają w zwyczaju mieć 2.0...


No to mam pomroczność jasną bo nie widzę....chyba, że mowa o tej w automacie, to w moim przypadku odpada - miałem tonę aut w auto i czas poćwiczyć lewą nogę ;) Jest ładna szara NC 2.0 z brązowym środkiem na forum i nad nią też się zastanawiam, choć raczej jestem zwolennikiem linii Forda czyli jedynie słusznego koloru - czarnego :) OK, czerwone są szybsze i....też fajne ;)

Którejś nie dostrzegłem?


Ufff...skoro interesuję Cię czarna, to nie będę nawet myślał dalej o złożeniu Ci niemoralnej propozycji zainteresowania się pewną błękitną sztuką ;)
Pozdrawiam, Kuba

NB 1.8 Miracle, (...), NC 2.0 Niseko
Awatar użytkownika
Quarter
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2017, 11:53
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

29 sie 2017, 12:07

MKubaM pisze:
Ufff...skoro interesuję Cię czarna, to nie będę nawet myślał dalej o złożeniu Ci niemoralnej propozycji zainteresowania się pewną błękitną sztuką ;)


Dawaj! Najwyżej okleję czarną folią :twisted:

PS. Obejrzałem Twój kolor - nie będę oklejał, piękna jest :D
debet
Posty: 30
Rejestracja: 28 mar 2016, 15:28
Model: NC

29 sie 2017, 12:17

Szara mazda 2.0 w pełnym pakiecie mazdyspeed jest moja, nie opisywałem jej na forum z braku czasu. Cena 40k jest do negocjacji. Posiadam jeszcze do niej drugi komplet alu z zimowymi oponami. Na aukcji nie napisane.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 29 sie 2017, 12:28 przez debet, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3525
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

29 sie 2017, 12:28

debet pisze:Szara mazda 2.0 w pełnym pakiecie mazdyspeed jest moja, nie opisywałem jej na forum z braku czasu. Cena 40k jest do negocjacji. Posiadam jeszcze do niej drugi komplet alu z zimowymi oponami. Na aukcji nie napisane.


Weź załóż jakiś temat - naprawdę ciekawy egzemplarz i pewnie niejeden by chętnie o nim poczytał jeszcze ;)
Awatar użytkownika
MKubaM
Posty: 330
Rejestracja: 07 cze 2013, 22:28
Model: NC
Wersja: Niseko 2.0
Lokalizacja: POS

29 sie 2017, 12:53

Quarter pisze:
MKubaM pisze:
Ufff...skoro interesuję Cię czarna, to nie będę nawet myślał dalej o złożeniu Ci niemoralnej propozycji zainteresowania się pewną błękitną sztuką ;)


Dawaj! Najwyżej okleję czarną folią :twisted:

PS. Obejrzałem Twój kolor - nie będę oklejał, piękna jest :D

Wiadomość na PW. W razie pytań dzwoń 607375338 :)
Pozdrawiam, Kuba

NB 1.8 Miracle, (...), NC 2.0 Niseko
antua
Posty: 5
Rejestracja: 29 maja 2017, 10:57
Model: NB FL
Wersja: Unplugged

29 sie 2017, 15:30

Cześć,
Szukam już NB / NBFL od jakiegoś czasu i to ogłoszenie już trochę wisi, ale coraz bardziej się przekonuję , żeby chociaż pojechać zobaczyć (ale mam daaaleko) . Oglądał / jezdził nią ktoś?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-nb-1-8-140km-szpera-nowe-alu-slicznotka-z-niemiec-po-oplatach-pilne-ID6yTiZp.html#2e356caaa5

Obrazek
mutra
Donator
Donator
Posty: 3686
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

29 sie 2017, 15:41

antua pisze:Cześć,
Szukam już NB / NBFL od jakiegoś czasu i to ogłoszenie już trochę wisi, ale coraz bardziej się przekonuję , żeby chociaż pojechać zobaczyć (ale mam daaaleko) . Oglądał / jezdził nią ktoś?

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... 2e356caaa5

Obrazek


wygląda w miarę ok - dach wygląda średnio (szczególnie prawa strona) jakbys się zdecydował ogladać to sprawdź jak przylega do uszczelek .
hanc
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 16 mar 2017, 17:27
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Wrocław

29 sie 2017, 15:55

Jadąc obejrzeć ten egzemplarz możesz od razu podjechać niedaleko do p. Radka, handlarza emixami, który kilka sztuk obecnie ma u siebie (reszta emixów z Kątów Wrocławskich na otomoto) i w ten sposób będziesz miał już powód, żeby przyjechać z daleka obejrzeć nie jeden, a kilka samochodów :P
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3777
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

29 sie 2017, 16:32

Dokładnie. Zawsze to jakieś porównanie z innymi egzemplarzami.
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
Awatar użytkownika
Spyder
Donator
Donator
Posty: 83
Rejestracja: 05 gru 2016, 11:13
Model: NA
Wersja: 1.8 Base, rok '94
Lokalizacja: Kraków

01 wrz 2017, 11:08

Witam Wszystkich,

Sorry, że pierwszy post zaczynam od tego tematu, jednak postanowiłem się wypowiadać na forum, jak już zostanę właścicielem Miaty.
W przyszłym tygodniu wybieram się służbowo do Warszawy i chciał bym przy tej okazji obejrzeć 2 MX'y. Pierwszy to NA od kolegi z forum, a drugi to egzemplarz z ogłoszenia jak poniżej. Czy ktoś z Was zna ten samochód lub sprzedawcę? Może to ktoś z klubu? W każdym bądź razie hasło "zero rdzy" bardzo pobudza moją fantazje....

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-sportive-1-8-146km-zero-rdzy-torsen-prywatne-nowy-dach-ID6yZi49.html
Załączniki
850858187_12_1080x720_sportive-18-146km-zero-rdzy-torsen-prywatne-nowy-dach-_rev003.jpg
850858187_12_1080x720_sportive-18-146km-zero-rdzy-torsen-prywatne-nowy-dach-_rev003.jpg (125.77 KiB) Przejrzano 2806 razy
Pozdrawiam i życzę, aby Wasze drogi były kręte!
mutra
Donator
Donator
Posty: 3686
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

01 wrz 2017, 12:43

Spyder pisze:Witam Wszystkich,

Sorry, że pierwszy post zaczynam od tego tematu, jednak postanowiłem się wypowiadać na forum, jak już zostanę właścicielem Miaty.
W przyszłym tygodniu wybieram się służbowo do Warszawy i chciał bym przy tej okazji obejrzeć 2 MX'y. Pierwszy to NA od kolegi z forum, a drugi to egzemplarz z ogłoszenia jak poniżej. Czy ktoś z Was zna ten samochód lub sprzedawcę? Może to ktoś z klubu? W każdym bądź razie hasło "zero rdzy" bardzo pobudza moją fantazje....

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... yZi49.html


Ja bym dopytał o te naprawy blacharskie (lewy próg był robiony, pytanie co jeszcze poza tym)
Na zdjęciu widać że antena się nie składa do końca. Sprawdź przyleganie dachu z lewej strony (na zdjęciu jakoś dziwnie się układa ale może byc tylko ze względu na zdjęcie)
rocznik 2003 to może byc już dyfer Fuji a nie torsen (musiałbyś sprawdzic po VINie)
Kontrolka absu może się świecić z wielu przyczyn. Dobrze by było wiedzieć jaki błąd wypluwa system. Najczęściej szwankują czujniki przy kołach (od 300 do 700 zł)
Wydech jest hmmmm.... ale to kwestia gustu.
Halogeny zaparowane - pewnie skorodowane obudowy (nowe kupisz za 100-200zł)

Jeżeli auto nie ma poważniejszych mankamentów mechanicznych to cena jest atrakcyjna.
Jeżeli błąd absu to wina czujnika a w aucie jest Torsen a nie Fuji to niewykluczone że w przyszłym tygodniu nie będziesz miał czego oglądać ;)
albertlans
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:37
Model: Inny

03 wrz 2017, 9:50

Witam,


aktualnie nie posiadam żadnej mazdy mx 5 jednak przymierzam się do zakupu :) Bardzo spodobał mi się jeden egzemplarz ,który jest zrobiony w moim stylu. Ktoś wie coś więcej na temat tego egzemplarzu? Sprzedaje je kobieta ,która nie ma pojęcia o niczym a zdjęcia to jakiś żart, choć opis sprawia ,że można się zainteresować. Mam 600km dojazdu w jedną stronę. Z góry dziękuję!

https://www.olx.pl/oferta/mazda-mx-5-1-8-okazja-CID5-IDmZWva.html
Załączniki
mazda mx5.png
mazda mx5.png (457.32 KiB) Przejrzano 2690 razy
Awatar użytkownika
lufek
Donator
Donator
Posty: 147
Rejestracja: 17 sie 2015, 12:33
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Warszawa

03 wrz 2017, 16:14

Kojarze, że ten samochód wisi na olx od wielu miesięcy. Cena raz po raz idzie w dół, caly czas z dopiskiem "okazja" ;D może warto obejrzeć, ale skoro przez tyle czasu sie nie sprzedał, to raczej wątpię w tę okazyjność ;)
Awatar użytkownika
Spyder
Donator
Donator
Posty: 83
Rejestracja: 05 gru 2016, 11:13
Model: NA
Wersja: 1.8 Base, rok '94
Lokalizacja: Kraków

03 wrz 2017, 17:45

@ mutra: dzięki za wskazówki!
Pozdrawiam i życzę, aby Wasze drogi były kręte!
albertlans
Posty: 2
Rejestracja: 03 wrz 2017, 9:37
Model: Inny

03 wrz 2017, 20:26

Właśnie mam blisko 600 km jazdy do tego samochodu i na ślepo tyle jechać raczej bym nie chciał, mazda miałaby być jako samochód całoroczny więc z rudą to się nie uda bo po zimie bym mógł napędzać ten samochód jak flinston. Dzięki za odpowiedź i czekam na inne opinie :)
Awatar użytkownika
kamilsloma
Posty: 73
Rejestracja: 02 wrz 2016, 7:43
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Wwa

04 wrz 2017, 7:19

Ta Mazda swego czasu stała po 21.000zł :D a Pani, która mówi, ze sie nie zna tez jest podejrzana...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Mietek
Posty: 47
Rejestracja: 17 kwie 2016, 13:47
Model: Inny
Wersja: Sport
Lokalizacja: Gdańsk

04 wrz 2017, 11:02

opis tej mazdy nie wskazuje by ktoś się nie znał na mx5, zresztą IMHO wygląda tragicznie z tym tanim tuningiem
Robcio92
Posty: 3
Rejestracja: 04 wrz 2017, 18:42
Model: Inny

04 wrz 2017, 19:07

Witam.

https://www.olx.pl/oferta/mazda-mx-5-na-gwint-szpera-jdm-CID5-IDmJlzy.html#4da2edbe6a mazda z forum niniejszego ; )

Spodobała mi się, warto?
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3525
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

04 wrz 2017, 23:04

Napisz ten post zgodnie z zasadami panującymi w tym temacie ;)
Awatar użytkownika
Prince
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2017, 10:35
Model: NA
Wersja: NA8C
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

06 wrz 2017, 10:54

Cześć chłopaki
Ktoś coś widział, ktoś coś wie?

Srebrna NA - długo stoi, duże wahania ceny, jakiś poważny problem?
Srebrna NB - wnętrze od Silver Bluesa przełożone?
Czarna NA - widzę naklejkę forum, jakiś jej temat?

Dzięki za pomoc, 5!

W razie czego zostawiam swojego maila do kontaktu:
jedenzerozero@gmail.com
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (1.25 MiB) Przejrzano 2327 razy
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3777
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

06 wrz 2017, 13:00

Ta czarna NA to były Ptaszor majkela ;)
--> viewtopic.php?t=4852

Ale nie wiem kto go później przejął...
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
Awatar użytkownika
cardesign1
Donator
Donator
Posty: 163
Rejestracja: 01 sie 2016, 20:23
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Bielsko-Biała

06 wrz 2017, 18:46

Prince pisze:Cześć chłopaki
Ktoś coś widział, ktoś coś wie?

Srebrna NA - długo stoi, duże wahania ceny, jakiś poważny problem?
Srebrna NB - wnętrze od Silver Bluesa przełożone?
Czarna NA - widzę naklejkę forum, jakiś jej temat?

Dzięki za pomoc, 5!

W razie czego zostawiam swojego maila do kontaktu:
jedenzerozero@gmail.com


Cześć,

pozwolę sobie podpiąć się do tematu Prince'a. Chodzi mi właśnie o tą srebrną NA. Widział/oglądał może ją ktoś ? Swego czasu cena była 7800 ale widzę że sprzedający poszedł o tysiąc wyżej. Szukam właśnie takiej przedliftowej bazy do lekkiego remontu, z takim silnikiem ( aczkolwiek parcia wielkiego nie mam, wszystko na spokojnie), tylko spory kawał drogi do przebycia by to obejrzeć i mam małą zagwozdkę - jechać, nie jechać ?
Czarna NBFL 1.6, 2001
Czerwona NA 1.6, 1993

Czarna NCFL 2.0, 2011
Awatar użytkownika
Prince
Posty: 18
Rejestracja: 06 wrz 2017, 10:35
Model: NA
Wersja: NA8C
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

06 wrz 2017, 21:38

No powiem Ci @cardesign1 że coś tam jest na rzeczy, bo już tak stoi dłuuuugo, a cena skakała w przedziałach 7-13k...
A też nie uśmiecha mi się jechać kawał drogi, żeby zobaczyć podpicowanego szrota.
Możliwe, że ktoś ode mnie na dniach tam podskoczy, to dam wtedy tutaj znać :)

KyRy pisze:Ta czarna NA to były Ptaszor majkela ;)
--> viewtopic.php?t=4852

Ale nie wiem kto go później przejął...


Oooo, dzięki, konkret info, temat sprawdzony, do majkela napisałem, może czegoś się dowiem. Po zapoznaniu się z historią pacjenta tym bardziej mam ochotę dać mu nowy dom :)
bogus122
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:55
Model: Inny

07 wrz 2017, 16:58

Cześć,

aktualnie poszukuję MX-5. Widziałem już na żywo dwie obecnie wystawione, więc podzielę się spostrzeżeniami:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-ID6yYWLD.html
Żółta, 2001r, 1.6, klimatyzacja, nowo obszyty dach i siedzenia

VIN: JMZNB186200200157

Obserwacje po obejrzeniu na żywo:
Minusy:
Auto na 100% nie było żółte. Widać miejscami wychodzący czerwony lakier (głównie na przednim zderzaku, który ma dość spory ubytek lakieru, na masce, oraz na progach). Sam lakier nie było położony do końca profesjonalnie - przykładowo wlot powietrza w zderzaku ma kolor wpadający w zielony - zdecydowanie za mało farby. Przednia lewa lampa była klejona. Kierownica lekko wytarta, ale raczej do odratowania. Wydech pokryty warstwą korozji, niektóre elementy pod maską również (między innymi kółka pasowe oraz jakieś pomniejsze mocowania). Dach - pomiędzy uszczelką dachu a szybą była szpara, która moim zdaniem będzie wpuszczać wodę przy dużym deszczu.
Plusy:
Auto dość solidnie zakonserwowane - progi, bagażnik, klapa - wszędzie widać czarną mazię do konserwacji. Fotele w genialnym stanie i o fajnej fakturze. Gałka biegów podobnie. Dach również w bdb stanie (aczkolwiek patrz uwaga przy minusach). Klimatyzacja działa, silnik pracuje równo, aczkolwiek właściciel przyznał, że czasem wyskakuje błąd sondy i po skasowaniu pojawia się po jakimś czasie ponownie. Opony w stanie OK.
Dodatkowe:
Po negocjacjach cena spadła do 10300. W załączniku raport z historiapojazdu.gov.pl

[Rozszerzenie pdf zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]





https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-mazda-mx5-nardi-torino-ID6yZsNt.html
Złota, 1998, 1.6, Nardi Torino, przecięty dach

VIN: JMZNB186200102557
Minusy:
Przecięty dach (raczej nie do odratowania - chyba, że paskudną łatą), posiada też pęknięcia na złożeniach oraz łatkę na boku. Świecąca się kontrolka ABS (możliwe, że kwestia wyczyszczenia czujników - auto jeździło po brudnej drodze i na felgach jest brązowy nalot (jak z rudy metalu)). Malutka dziurka w prawej tylnej lampie. Fotele skórzane w stanie średnim - skóra ma mikropęknięcia, ale raczej do odratowania. Jedna z przednich lamp lekko klejona (aczkolwiek nigdzie dookoła nie widać śladów uderzenia).
Plusy:
Zdrowa blacharka, progi wyglądają na robione ale w porządny sposób. Lakier na aucie wygląda na dobrze położony - kolor nigdzie się nie odcina. Silnik pracuje fajnie, jazda ok. Opony (rainsport 3) w dobrym stanie z 2014.
Dodatkowe:
Po szybkich negocjacjach na miejscu auto do wzięcia za 6200. W załączniku raport z historiapojazdu.gov.pl

[Rozszerzenie pdf zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Ostatnio zmieniony 09 wrz 2017, 16:20 przez bogus122, łącznie zmieniany 1 raz.
Secretiive18
Posty: 12
Rejestracja: 25 sie 2017, 23:42
Model: NC

08 wrz 2017, 22:08

Screenshot 2017-09-08 at 23.07.24.png
Screenshot 2017-09-08 at 23.07.24.png (365.3 KiB) Przejrzano 2033 razy


Cześć,

bardzo spodobała mi się ta mazdka: http://allegro.pl/mazda-mx-5-nardi-tori ... 55834.html
Jednak do Gorzowa mam ponad 600km... ktoś z Was sprawdzał ten samochód lub jest w stanie cokolwiek o nim powiedzieć?

Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
MKubaM
Posty: 330
Rejestracja: 07 cze 2013, 22:28
Model: NC
Wersja: Niseko 2.0
Lokalizacja: POS

09 wrz 2017, 6:38

Secretiive18 pisze:
Screenshot 2017-09-08 at 23.07.24.png


Cześć,

bardzo spodobała mi się ta mazdka: http://allegro.pl/mazda-mx-5-nardi-tori ... 55834.html
Jednak do Gorzowa mam ponad 600km... ktoś z Was sprawdzał ten samochód lub jest w stanie cokolwiek o nim powiedzieć?

Pozdrawiam
Michał


Zacząć trzeba od tego, że nie ma czegoś takiego jak "drewniana wersja NARDI TORINO" ;) Ta wersja to Memories (II). Patrząc na widoczne zardzewiałe elementy pod maską, chcąc sobie oszczędzić tak daleką wycieczkę, koniecznie poproś zdjęcia newralgicznych dla NB elementów (podłużnice przód, progi, tylna klapa w okolicach lampek podświetlenia tablicy i koniecznie podwozie).
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli podoba Ci się (tak jak i mi) taki klasyczny outfit MXa, to w Radomiu jest podobny Memories z silnikiem 1.8 - https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... adebfa5be7
Absolutnie nie znam auta i widać, że wymaga delikatnego dopieszczenia. Warto jednak moim zdaniem zawsze obejrzeć kilka podobnych MX-ów by mieć punkt odniesienia.
Pozdrawiam, Kuba

NB 1.8 Miracle, (...), NC 2.0 Niseko
Awatar użytkownika
andred
Donator
Donator
Posty: 217
Rejestracja: 18 paź 2016, 20:01
Model: NB FL
Wersja: Memories
Lokalizacja: Łódź

09 wrz 2017, 7:23

MKubaM pisze:
Secretiive18 pisze:
Screenshot 2017-09-08 at 23.07.24.png


Cześć,

bardzo spodobała mi się ta mazdka: http://allegro.pl/mazda-mx-5-nardi-tori ... 55834.html
Jednak do Gorzowa mam ponad 600km... ktoś z Was sprawdzał ten samochód lub jest w stanie cokolwiek o nim powiedzieć?

Pozdrawiam
Michał


Zacząć trzeba od tego, że nie ma czegoś takiego jak "drewniana wersja NARDI TORINO" ;) Ta wersja to Memories (II). Patrząc na widoczne zardzewiałe elementy pod maską, chcąc sobie oszczędzić tak daleką wycieczkę, koniecznie poproś zdjęcia newralgicznych dla NB elementów (podłużnice przód, progi, tylna klapa w okolicach lampek podświetlenia tablicy i koniecznie podwozie).
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli podoba Ci się (tak jak i mi) taki klasyczny outfit MXa, to w Radomiu jest podobny Memories z silnikiem 1.8 - https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx- ... adebfa5be7
Absolutnie nie znam auta i widać, że wymaga delikatnego dopieszczenia. Warto jednak moim zdaniem zawsze obejrzeć kilka podobnych MX-ów by mieć punkt odniesienia.

Ogłoszenie tej z Radomia jest trochę niespójne. Nie chce mi się wierzyć, że ta Mazda ma dwustrefowy Klimatronic tak jak jest to w opisie na dole ogłoszenia, a wcześniej nie jest wyszczególniona klimatyzacja.....to w końcu jest czy nie ma klimy, bo na zdjęciach widać, że nie ma. A co to za cudo elektrochromatyczne lusterko wsteczne i elektrochromatyczne lusterka boczne? Chyba ten opis trochę podkoloryzowany.

Pozdr,
andred
ats
Posty: 11
Rejestracja: 29 maja 2017, 7:29
Model: NB
Wersja: 1,8
Lokalizacja: Warszawa

09 wrz 2017, 12:18

andred pisze:
MKubaM pisze:
Secretiive18 pisze:
Screenshot 2017-09-08 at 23.07.24.png


Cześć,

bardzo spodobała mi się ta mazdka: http://allegro.pl/mazda-mx-5-nardi-torino-czarna-perla-i6942855834.html
Jednak do Gorzowa mam ponad 600km... ktoś z Was sprawdzał ten samochód lub jest w stanie cokolwiek o nim powiedzieć?

Pozdrawiam
Michał


Zacząć trzeba od tego, że nie ma czegoś takiego jak "drewniana wersja NARDI TORINO" ;) Ta wersja to Memories (II). Patrząc na widoczne zardzewiałe elementy pod maską, chcąc sobie oszczędzić tak daleką wycieczkę, koniecznie poproś zdjęcia newralgicznych dla NB elementów (podłużnice przód, progi, tylna klapa w okolicach lampek podświetlenia tablicy i koniecznie podwozie).
Nie wiem skąd jesteś, ale jeśli podoba Ci się (tak jak i mi) taki klasyczny outfit MXa, to w Radomiu jest podobny Memories z silnikiem 1.8 - https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-1-8i-145km-cabrio-nardi-torino-serwis-skora-stan-kolekcjonerski-ID6z3xB3.html#adebfa5be7
Absolutnie nie znam auta i widać, że wymaga delikatnego dopieszczenia. Warto jednak moim zdaniem zawsze obejrzeć kilka podobnych MX-ów by mieć punkt odniesienia.

Ogłoszenie tej z Radomia jest trochę niespójne. Nie chce mi się wierzyć, że ta Mazda ma dwustrefowy Klimatronic tak jak jest to w opisie na dole ogłoszenia, a wcześniej nie jest wyszczególniona klimatyzacja.....to w końcu jest czy nie ma klimy, bo na zdjęciach widać, że nie ma. A co to za cudo elektrochromatyczne lusterko wsteczne i elektrochromatyczne lusterka boczne? Chyba ten opis trochę podkoloryzowany.

Pozdr,
andred





i jeszcze te 12 poduszek :kciuk:
myszor
Posty: 98
Rejestracja: 05 maja 2015, 15:59
Model: Inny
Lokalizacja: ttt

09 wrz 2017, 15:40

bogus122 pisze:Cześć,

aktualnie poszukuję MX-5. Widziałem już na żywo dwie obecnie wystawione, więc podzielę się spostrzeżeniami:

https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-ID6yYWLD.html
Żółta, 2001r, 1.6, klimatyzacja, nowo obszyty dach i siedzenia


Obserwacje po obejrzeniu na żywo:
Minusy:
Auto na 100% nie było żółte. Widać miejscami wychodzący czerwony lakier (głównie na przednim zderzaku, który ma dość spory ubytek lakieru, na masce, oraz na progach). Sam lakier nie było położony do końca profesjonalnie - przykładowo wlot powietrza w zderzaku ma kolor wpadający w zielony - zdecydowanie za mało farby. Przednia lewa lampa była klejona. Kierownica lekko wytarta, ale raczej do odratowania. Wydech pokryty warstwą korozji, niektóre elementy pod maską również (między innymi kółka pasowe oraz jakieś pomniejsze mocowania). Dach - pomiędzy uszczelką dachu a szybą była szpara, która moim zdaniem będzie wpuszczać wodę przy dużym deszczu.
Plusy:
Auto dość solidnie zakonserwowane - progi, bagażnik, klapa - wszędzie widać czarną mazię do konserwacji. Fotele w genialnym stanie i o fajnej fakturze. Gałka biegów podobnie. Dach również w bdb stanie (aczkolwiek patrz uwaga przy minusach). Klimatyzacja działa, silnik pracuje równo, aczkolwiek właściciel przyznał, że czasem wyskakuje błąd sondy i po skasowaniu pojawia się po jakimś czasie ponownie. Opony w stanie OK.
Dodatkowe:
Po negocjacjach cena spadła do 10300. W załączniku raport z historiapojazdu.gov.pl
HistoriaPojazdu_MAZDA_20170907_180327.pdf




https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-mx-5-mazda-mx5-nardi-torino-ID6yZsNt.html
Złota, 1998, 1.6, Nardi Torino, przecięty dach

Minusy:
Przecięty dach (raczej nie do odratowania - chyba, że paskudną łatą), posiada też pęknięcia na złożeniach oraz łatkę na boku. Świecąca się kontrolka ABS (możliwe, że kwestia wyczyszczenia czujników - auto jeździło po brudnej drodze i na felgach jest brązowy nalot (jak z rudy metalu)). Malutka dziurka w prawej tylnej lampie. Fotele skórzane w stanie średnim - skóra ma mikropęknięcia, ale raczej do odratowania. Jedna z przednich lamp lekko klejona (aczkolwiek nigdzie dookoła nie widać śladów uderzenia).
Plusy:
Zdrowa blacharka, progi wyglądają na robione ale w porządny sposób. Lakier na aucie wygląda na dobrze położony - kolor nigdzie się nie odcina. Silnik pracuje fajnie, jazda ok. Opony (rainsport 3) w dobrym stanie z 2014.
Dodatkowe:
Po szybkich negocjacjach na miejscu auto do wzięcia za 6200. W załączniku raport z historiapojazdu.gov.pl
historia_pojazdu.pdf

Jesteś pewien że te auto nie było żółte jak wyjechało z fabryki ?
Masz jakieś foto tego auta ? Szczególnie tych ubytków gdzie wychodzi inny kolor ? Podeślesz mi je na maila netfoto@o2.pl
Sam chciałem je kupić ale życie trochę zmieniło plany....
bogus122
Posty: 6
Rejestracja: 06 wrz 2017, 18:55
Model: Inny

09 wrz 2017, 16:03

@myszor
Nie robiłem więcej zdjęć, ale czerwona farba przebija spod spodu, a sam lakier (struktura) pozostawia wiele do życzenia. Moim zdaniem na 99% auto nie było fabrycznie żółte.
ODPOWIEDZ