Kilka pytań przed zakupem Mx-5 ND

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

21 sty 2017, 16:01

Zbychersky pisze:Zderzak przod, maska, ramka przedniej szyby, blotniki przod, drzwi. Po 10k przebiegu w tych miejsach mam odpryski :?

To słabo trochę :|
Wychodzi na to, że tylko tył się broni na drodze.
BTW, jest już uaktualniona o RF instrukcja obsługi na stronie mazdy Obrazek

http://www.mazda.pl/handlers/TwedlePdfDownload.ashx?u=%2Fmedia%2Fmazda%2F3833b_MX-5_Instrukcja_obs%C5%82ugi_8FL9-EE-16J-PL_Edition1_web_OM.pdf&f=MX-5_Instrukcja_obs%C5%82ugi_8FL9-EE-16J-PL_Edition1_web_OM.pdf
debek007
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2017, 15:15
Model: ND

28 maja 2017, 18:43

Zbychersky pisze:
Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal śmiało :) W mojej na gwarancji miałem, już wymieniony jeden reflektor (soczewka na dziurach podskakiwała) + mam do wymiany fotel Recaro (pęka skóra) + do wymiany również mam przecierający się dach + coś mam wrażenie, że szwankuje cały ten tablet (navi długo się ładuje albo potrafi podczas jady się wyłączyć).



Cześć, może nie na temat :) ale mam pytanko Zbychersky, udało się z tym dachem i siedzeniami? Mam zwykły fotel, 5k przebiegu i wygląd to dużo gorzej. Oprócz tego trzeszczące plastiki, świszczą okolice szyby pasażera, macie podobne problemy z jakością?
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

28 maja 2017, 19:03

Cześć :)
Oparcie kierowcy mam już nowe :) Trochę trzeba było pomęczyć Mazde Polska ale dało rady. Wymigiwali się ale nie mieli wyjścia... :)
Z dachem jeszcze czekam, gwarancje mam 5 lat więc spokojnie i na dach przyjdzie czas.
U mnie plastiki nie trzeszczą.
debek007
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2017, 15:15
Model: ND

28 maja 2017, 19:37

z tą gwarancją to uważaj, po trzecim roku, to już nie gwarancja, a ubezpieczenie, poczytaj sobie warunki, ale wydaje mi się że nie obejmuje ona już tylu żeczy co ta fabryczna, 3-letnia.
Ktoś ma doświadczenia z trzeszczącymi plastikami i świszczącymi uszczelkami? Można to zgłaszać jako ustarkę w aso?
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

28 maja 2017, 19:40

Z tego co już się orientowałem jakiś czas temu to właśnie to ubezpieczenie nie obejmuje dachu :) Ale spokojnie mam zamiar to zrobić przed końcem 3 roku :)
Awatar użytkownika
MaciekW
Donator
Donator
Posty: 250
Rejestracja: 11 mar 2016, 20:20
Model: ND
Wersja: 2.0 SkyPassion
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

28 maja 2017, 21:04

Cóż, u mnie siedzi jakiś świerszczyk w okolicy zegarów - już w Opolu dwa razy próbowali znaleźć, ale nie ogarniają. Nie jest głośny, ale czasami irytuje.
Style bary były wymieniane, bo dach je rysował i sam dach miał focha i się coś od środka odczepiło - naprawili - jakiś nawet zestaw naprawczy do tego mieli, więc pewnie nic nowego...
Tablet też się zbuntował - nie ładował map, wyłączał się dokładnie co 5 minut i uruchamiał ponownie. Okazało się, że trzeba było nowy soft wgrać i wróciło do normy - ale po gwarancji taka przyjemność już nie będzie darmowa... Słabo - jeżeli ja nie chcę nowego softu, to stary powinien działać, a nie się wieszać.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

29 maja 2017, 0:06

Z wyłączaniem się nawigacji i resetowaniem systemu mam podobnie. Wymiana softu nie pomogła. Zauważyłem, że problem pojawia się wyłącznie wtedy, gdy ładuję z USB telefon Samsunga. Dziwne. Póki co obserwuję problem. :roll:

Świerszcz w desce u mnie również występuje, ale boję się go zgłosić, bo rozbiorą pewnie pół auta, problemu nie rozwiążą, a poluzowane plastiki zaczną jeszcze głośniej się odzywać. :? Wiem, fatalistyczne podejście, ale póki nie ma serwisówki, nie chcę być królikiem doświadczalnym. :fuj:

U mnie z ciekawszych usterek "akustycznych" występuje jeszcze hałasująca na nierównościach szyba boczna. Wydaje taki odgłos, jakby zabrakło jakiegoś ślizgu lub podkładki gumowej w okolicach szyby. Szyba uderza delikatnie o coś metalowego, generując głuchy szczęk. Ciekawy jestem, czy też tak macie?
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

29 maja 2017, 6:51

Dżunior pisze:U mnie z ciekawszych usterek "akustycznych" występuje jeszcze hałasująca na nierównościach szyba boczna. Wydaje taki odgłos, jakby zabrakło jakiegoś ślizgu lub podkładki gumowej w okolicach szyby. Szyba uderza delikatnie o coś metalowego, generując głuchy szczęk. Ciekawy jestem, czy też tak macie?


W sumie to też to mam, ale tylko po stronie pasażera.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

29 maja 2017, 7:51

O! A ja wyłącznie po stronie kierowcy :ryjezesmiechu:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

29 maja 2017, 8:20

I mam wrażenie, że ten sam dźwięk pojawia się czasami w momencie otwierania drzwi pasażera (top up). Natomiast podczas jazdy po dziurach występuje tylko i wyłącznie gdy jadę top down.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

29 maja 2017, 12:43

Panowie, trochę przestraszyliście kupca ND.
To będzie mój pierwszy japończyk, pierwszy tak prosty samochód. Spodziewałem się legendarnej niezawodności. Ten soft top wzbudzał moje ogromne zaufanie, a widzę w tym wątku, że nie wytrzymuje 2 lat!
Ciekawi mnie jak Mazda upora się z Waszymi naprawami.
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

29 maja 2017, 12:48

Upora sie bez problemu :) Są na to zalecenia serwisowe i wymieniają dach na nowy (nowa konstrukcja stelaża) :)
Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1171
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

29 maja 2017, 15:59

Btw, "nowe" egzemplarze są już od któregoś momentu wolne od tej wady (tak jak np. skrzynie od zeszłego roku) czy też akcja serwisowa dotyczy póki co wszyskich?
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

29 maja 2017, 16:25

Wydaje mi się, że powinny być wolne od wad :)
Ale polecam zaglądać tutaj https://www.miata.net/garage/tsb/
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

29 maja 2017, 17:53

Czy źle patrzę, czy nie znalazłem pod tym linkiem akcji wymiany skrzyń biegów w ND? Tylko dyferencjał w NCFL?
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

29 maja 2017, 19:28

Druga tabelka, drugi link od góry: Grinding or Unusual Noise from Manual transmission when Driving in 2nd and/or 3rd gear
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 785
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

29 maja 2017, 21:01

To ja dodam swoje trzy grosze ... :)

CO JEST ZA MNĄ JUŻ ? :D

- Wymiana dachu na nowy ( wspomniane obcieranie o pałąki ) Wymienili cały dach
- Odpadająca podpinka dachu z tyłu to wygłuszenie takie ( zastosowanie jakiś spinek ) DZIAŁA !!! :D
- Skrzypiące zawieszenie , luźne śruby od sanek !!!!! Dokręcenie = Naprawienie ...
- Zawieszający się ekran i reset co jakiś czas ... wgranie softu nie pomaga ... na Chwilę obecną nie działa dotyk w ogóle


CO JEST DO ROBOTY TERAZ CZYLI CO BĘDĘ ZGŁASZAĆ ? :(

Wspomniany ekran ...
Pękająca skóra na kierownicy w dolnej części DRAMAT ! :(
Zastanawiam się nad zgłoszeniem fotela kierowcy też ( widziałem ze parę osób próbowało ) Ponieważ skóra też pęknięta

więcej grzechów nie pamiętam , proszę o pokutę i wyrozumiałość :)
PRZEBIEG AUTA OK 50 TYŚ KM :)

A z takich rzeczy normalnych ? co nie podlega chyba gwarancji to... odpryski na masce i na lusterkach :)
Czujnik pasa ruchu żyje swoim życiem ... od początku ale ten typ tak ma podobno ... :)
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 maja 2017, 5:27

U mnie ekran czasami łapie zwiechy ale bardzo rzadko.
Jak Ci pęka skóra to reklamuj :) Atakuj przy tym centrale w PL.

Próbowałem reklamować lakier (jego grubość i trwałość) ale tutaj już niestety musiałoby się oprzeć o sąd :(

Z czujnikiem pasa ruchu to zauwżyłem tylko, że jak jest droga bardzo mocno połatana to wtedy się budzi bez potrzeby a tak to działa w miarę ok.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

30 maja 2017, 8:59

Panowie, właścicele ND,

czy ktoś z Was wymieniał skrzynię biegów?

Bo czytając wszystkie raporty o ND ze strony

https://www.miata.net/garage/tsb/

zacząłem się zastanawiać, co nie tak z Mazdą, skoro w tym samochodzie wady konstrukcyjne dotyczą:
- układu klimatyzacji
- skrzyni biegów
- dachu
- hamulców tylnych
- łącznika skryzni biegów z dyferencjałem (to akurat banał, dokręcenie śrub).
+ tutaj pękające fotele po przebiegu 5 k km.

Z drugiej strony pomyślałem, że na forum technicznym prawie nie ma tematów z ND. Sam chcę kupić w zimie samochód około dwuletni. Miałem wydać do 60 k zł na NCFL, przejechałem się ND i się zakochałem, więc postanowiłem kupić ND za około 25 k więcej. Teraz znów się przestraszyłem, że tylko nowy ma sens.

Inna sprawa, że dwuletni samochód będzie miał jeszcze roczną gwarancję.

Kolejny aspekt to moje pytanie do sprzedawcy Mazdy - twierdził, że żadna mazda mx5 nd nie miała wymienianej skrzyni biegów. Nawet te jeżdżone przez dziennikarzy.

To jak jest z tymi pierwszymi ND i ich jakością?
Ostatnio zmieniony 30 maja 2017, 9:58 przez Wojtek Wawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 maja 2017, 9:41

Wojtek Wawa pisze:zacząłem się zastanawiać, co nie tak z Mazdą, skoro w tym samochodzie wady konstrukcyjne dotyczą:
- układu klimatyzacji
- skrzyni biegów
- dachu
- hamulców tylnych
- łącznika skryzni biegów z dyferencjałem (to akurat banał, dokręcenie śrub).
+ tutaj pękające fotele po przebiegu 5 k km.

Wydaje mi się, że zamawiając nowy samochód powinien być już pozbawiony tych wszystkich wad :) Mój fotel pękał przy 2k km :)

Wojtek Wawa pisze:Kolejny aspekt to moje pytanie do sprzedawcy Mazdy - twierdził, że żadna mazda mx5 nd nie miała wymienianej skrzyni biegów. Nawet te jeżdżone przez dziennikarzy.

To jak jest z tymi pierwszymi ND i ich jakością?

W PL kilka osób miało już wymieniane skrzynie biegów, nawet są te osoby na forum ale nie pamiętam kto to był :( Wychodzi na to, że Twój sprzedawca jednak mało wie :P Kuchar na pokazie ND zajechał skrzynię biegów i w autach testowych również padały.

A tak pada skrzynia:
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

30 maja 2017, 9:56

Problem w tym, że założyłem, iż dozbieram od NCFL do poziomu ND (bo różnica nie jest duża w cenach), zbieranie od poziomu najtańszych używanych ND do nowych to kolejne co najmniej 20 000 zł.
Inna sprawa, że mając pełną (?) gwarancję przez rok jeszcze uda mi się wszystko wymienić (?) na poprawione.

Każdy dzień jak dziś sprawia, że zastanawiam się, czy jednak nie zrobić głupoty i kupić NCFLa. Choć wszystko wskazuje, że strasznie stracą na wartości - NCFL jest dla laika identyczny z NC, maks 3 lata i wszystkie będą warte maksimum 35 000 zł, jednocześnie wymagając sporych inwestycji (bo to będą stare samochody). ND za okolice 80 000 zł, nie powinno w 3 lata spaść poniżej 60 000 zł, o ile jakość będzie choćby przyzwoita.

Zwyczajnie nie spodziewałem się w 2letnim prostym samochodzie, składanym w 100% w Japonii, iż jakość będzie poniżej nastoletniej Alfy Romeo, która była moim pierwszym samochodem.
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

30 maja 2017, 10:09

Wojtek Wawa pisze:Inna sprawa, że mając pełną (?) gwarancję przez rok jeszcze uda mi się wszystko wymienić (?) na poprawione.

Wydaje mi się, że jeżeli chcesz kupić dwulatkę to powinna już być "naprawiona" przez poprzedniego użytkownika, jeżeli nie to pozostaje wydrukować wszystkie serwisówki i udać się do serwisu i sprawdzić czy te rzeczy wymagają naprawy bądź czy zostały już naprawione.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

30 maja 2017, 11:05

Dzięki wielkie, rozwiałeś moje obawy. Już wysłałem zapytanie do Kielc o najtańszą bezwypadkową ND w soul red :-)
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

30 maja 2017, 14:03

Zbychersky pisze:Wydaje mi się, że zamawiając nowy samochód powinien być już pozbawiony tych wszystkich wad :) Mój fotel pękał przy 2k km :)

MX-5 RF, 20 dni po odebraniu, 2k km na liczniku, fotele (Recaro) działają, plastiki nie skrzypią, ekran działa, żadnych niespodzianek. Póki co jest dobrze.
Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

30 maja 2017, 23:23

Coś z tą jakością jest jednak nie tak. Mój samochód miał być do odbioru, ale w fabryce coś poszło nie tak i po usunięciu folii/umyciu okazało się że ma plamy na karoserii - całe auto nadaje się do powtórnego lakierowania. Ciekawe co Mazda Polska z tym zrobi, ale coś przypuszczam że sezon letni mi przejdzie w tym roku koło nosa... :(
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

31 maja 2017, 6:05

Jezeli nie dotrzymaja terminu to postaraj sie o auto zastepcze :)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

31 maja 2017, 6:27

heretic pisze:Coś z tą jakością jest jednak nie tak. Mój samochód miał być do odbioru, ale w fabryce coś poszło nie tak i po usunięciu folii/umyciu okazało się że ma plamy na karoserii - całe auto nadaje się do powtórnego lakierowania. Ciekawe co Mazda Polska z tym zrobi, ale coś przypuszczam że sezon letni mi przejdzie w tym roku koło nosa... :(


Czytałem gdzieś "spowiedź sprzedawcy samochodów". Ten tekst był podobno typowym, by klient nie był zbyt wkurzony na długie czekanie na samochód. W oryginale było, że "samochód jest porysowany, widać uszkodzili go w transporcie, ale fabryka zgodziła się zrobić nowy wóz dla Pana w szybszym terminie". Gdyby powiedział "od początku termin dostawy był zupełnie nierealny i co mi pan zrobisz?" to sam wiesz jakbyś się czuł.

Oczywiście nie piszę tego dlatego, by Ciebie denerwować, ale by obronić Mazdę - wg mnie aż takich problemów z jakością nie mają, by samochody w premium lakierze były w plamy.
Awatar użytkownika
2451
Donator
Donator
Posty: 67
Rejestracja: 07 sty 2017, 10:45
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: Warszawa

31 maja 2017, 7:14

heretic pisze:Coś z tą jakością jest jednak nie tak. Mój samochód miał być do odbioru, ale w fabryce coś poszło nie tak i po usunięciu folii/umyciu okazało się że ma plamy na karoserii - całe auto nadaje się do powtórnego lakierowania. Ciekawe co Mazda Polska z tym zrobi, ale coś przypuszczam że sezon letni mi przejdzie w tym roku koło nosa... :(

A widziałeś ten lakier czy tylko dostałeś taką informację od dealera?
Ja o ile z samochodu jestem zadowolony, o tyle z poziomu obsługi zdecydowanie nie, dlatego nie można wykluczyć tego co pisze Wojtek Wawa.
Awatar użytkownika
Zbychersky
Donator
Donator
Posty: 719
Rejestracja: 09 maja 2016, 8:50
Model: ND
Lokalizacja: Kobiór

31 maja 2017, 7:37

Apropo lakieru:

[Rozszerzenie pdf zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Awatar użytkownika
heretic
Posty: 446
Rejestracja: 05 lut 2015, 0:57
Model: ND
Wersja: SkyPassion+
Lokalizacja: Łódź

31 maja 2017, 8:06

Sam ten samochód oglądałem. Ma plamy.
Możliwe że to coś takiego jak opisuje podlinkowany biuletyn.
ODPOWIEDZ