Zakup ND- poszukiwany dobry dealer i dobre warunki

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

23 mar 2016, 6:56

Wytrzymałam bez mazdy 4 lata, ale już dłużej nie mogę :) !!!!!! To jest uzależnienie do końca życia :twisted: Chodzi mi po głowie SkyFreedom Meteor Grey i teraz pytanie- czy ktoś może polecić fajny salon dealerski? Nasz lokalny w Gdańsku to nieporozumienie... kompetentna obsługa i rabat mile widziany, może jakieś wtyki w Mazda Polska ... 8-) z góry dziękuję za namiary i pomoc, może być teren całej Polski. :winner:
szymek
Posty: 1491
Rejestracja: 06 cze 2013, 14:55
Lokalizacja: Poznań

23 mar 2016, 7:03

Marta pisze:Wytrzymałam bez mazdy 4 lata, ale już dłużej nie mogę :) !!!!!! To jest uzależnienie do końca życia :twisted: Chodzi mi po głowie SkyFreedom Meteor Grey i teraz pytanie- czy ktoś może polecić fajny salon dealerski? Nasz lokalny w Gdańsku to nieporozumienie... kompetentna obsługa i rabat mile widziany, może jakieś wtyki w Mazda Polska ... 8-) z góry dziękuję za namiary i pomoc, może być teren całej Polski. :winner:

Odezwij się do kolegi szymon1984, notabene właściciela SkyFreedom ...myślę, że da radę pomóc ;)
http://www.voyagerclub.pl/
Grajek
Posty: 228
Rejestracja: 27 mar 2013, 15:29
Model: NB FL
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

23 mar 2016, 7:11

Marta pisze:Wytrzymałam bez mazdy 4 lata, ale już dłużej nie mogę :) !!!!!! To jest uzależnienie do końca życia :twisted: Chodzi mi po głowie SkyFreedom Meteor Grey i teraz pytanie- czy ktoś może polecić fajny salon dealerski? Nasz lokalny w Gdańsku to nieporozumienie... kompetentna obsługa i rabat mile widziany, może jakieś wtyki w Mazda Polska ... 8-) z góry dziękuję za namiary i pomoc, może być teren całej Polski. :winner:

668388222 zadzwoń to pogadamy ;)

Pozdrawiam,
GRAJEK
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

23 mar 2016, 8:17

Dziękuję za pomoc :ryjezesmiechu:
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

23 mar 2016, 19:52

Marta pisze:Nasz lokalny w Gdańsku to nieporozumienie...

Dziwne - kupowałem rok temu MX-5 w Gdańsku i byłem naprawdę zadowolony z obsługi klienta (a przez ostatnie 20 lat kupiłem dobrych parę sztuk nowych samochodów różnych marek i mam pewne porównanie)... Nie dostał kolega rabatu czy kawa była zimna w salonie? ;)
bonito
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

23 mar 2016, 20:45

Koleżanka, nie kolega :) nie chciałam tego drążyć, ale w sumie czemu nie. Kompetencja powinna być priorytetem! Zaczęło się od tego, że nie odpowiedzieli na maila z prośbą o jazdę. Trudno, zdarza się. Trzech panów kiwając głowami powiedziało, że zapytania potrafią dojść po tygodniu. Może? Kto wie. Pojechaliśmy w ciemno, wchodzimy- brak powitania. Trudno, zdarza się. Może panią z recepcji spotkało coś złego? Tutaj wymówki się kończą. Pan, który nas obsługiwał powinien mieć na drugie imię " Nie Wiem". Zanim poszedł po auto uprzedził, że nie wie czy odpali, bo długo stoi :facepalm: - i rzeczywiście, świadczyła o tym ptasia kupa zaschnięta na dachu :facepalm: . Kawy ani nawet wody nikt nam nie zaproponował ( spędziliśmy na zmianę z mężem w salonie ok godziny). Podczas jazdy testowej, kiedy pokazałam panu, że w zagłówku kierowcy są głośniki to nie wierzył :facepalm: zaczął kręcić potencjometrem, żeby to sprawdzić. Na moje pytanie, jak się w tym modelu czyści odpływy przy dachu nic nie odpowiedział, tylko dziwnie spojrzał. Nie miał pojęcia o specyfikacjach, terminach, opcjach. Powiedział, że można zamówić SkyPassion z pakietem Freedom+ :facepalm: jak się okazało, że nie to zwalił winę na konfigurator. Prosiłam o konfigurację SkyPassion i SkyFreedom, to wydrukował dwa razy SkyFreedom :facepalm: O rabacie nie rozmawialiśmy, bo chcieliśmy wpierw sprawdzić jeszcze inną wersję wyposażenia- niestety Pan nie wiedział, w jakim mieście się to auto obecnie znajduje ( Gdynia lub Słupsk). Może dowie się po świętach (!) :facepalm: Cóż- wyszliśmy, sami zadzwoniliśmy i jutro jesteśmy w Gdyni. Wysłałam zapytania ofertowe do wszystkich dealerów w kraju- gdzieś to auto kupimy, ale na pewno nie będzie to Gdańsk.
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

23 mar 2016, 21:11

Marta pisze:Koleżanka, nie kolega :) nie chciałam tego drążyć, ale w sumie czemu nie. Kompetencja powinna być priorytetem! Zaczęło się od tego, że nie odpowiedzieli na maila z prośbą o jazdę. Trudno, zdarza się. Trzech panów kiwając głowami powiedziało, że zapytania potrafią dojść po tygodniu. Może? Kto wie. Pojechaliśmy w ciemno, wchodzimy- brak powitania. Trudno, zdarza się. Może panią z recepcji spotkało coś złego? Tutaj wymówki się kończą. Pan, który nas obsługiwał powinien mieć na drugie imię " Nie Wiem". Zanim poszedł po auto uprzedził, że nie wie czy odpali, bo długo stoi :facepalm: - i rzeczywiście, świadczyła o tym ptasia kupa zaschnięta na dachu :facepalm: . Kawy ani nawet wody nikt nam nie zaproponował ( spędziliśmy na zmianę z mężem w salonie ok godziny). Podczas jazdy testowej, kiedy pokazałam panu, że w zagłówku kierowcy są głośniki to nie wierzył :facepalm: zaczął kręcić potencjometrem, żeby to sprawdzić. Na moje pytanie, jak się w tym modelu czyści odpływy przy dachu nic nie odpowiedział, tylko dziwnie spojrzał. Nie miał pojęcia o specyfikacjach, terminach, opcjach. Powiedział, że można zamówić SkyPassion z pakietem Freedom+ :facepalm: jak się okazało, że nie to zwalił winę na konfigurator. Prosiłam o konfigurację SkyPassion i SkyFreedom, to wydrukował dwa razy SkyFreedom :facepalm: O rabacie nie rozmawialiśmy, bo chcieliśmy wpierw sprawdzić jeszcze inną wersję wyposażenia- niestety Pan nie wiedział, w jakim mieście się to auto obecnie znajduje ( Gdynia lub Słupsk). Może dowie się po świętach (!) :facepalm: Cóż- wyszliśmy, sami zadzwoniliśmy i jutro jesteśmy w Gdyni. Wysłałam zapytania ofertowe do wszystkich dealerów w kraju- gdzieś to auto kupimy, ale na pewno nie będzie to Gdańsk.


przykre :(
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 786
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

23 mar 2016, 21:17

Trochę przykre :kciukdol: ale to już ich sprawa ze mają klienta w D***

Ja mogę również polecić Szymona1984 z voyagerclub w poznaniu
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

23 mar 2016, 21:25

Haha! O dealerze z Gdańska swego czasu usłyszałem kilka niezłych historii, ale ta przebiła wszystko. :kciuk:

Ps. Marto, uzbrój się w cierpliwość. Jeśli zależy Ci na "pełnej" SkyFreedom - z fotelami Recaro i kilkoma elektronicznymi ficzerami, o które od niedawna SkyFreedom jest uboższa (a które można dołożyć obecnie do katalogowej SkyFreedom za dopłatą), przyjdzie Ci czekać zapewne do przyszłej zimy. ;)
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

23 mar 2016, 21:40

Wiem, wiem :) ale warto poczekać :git:
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4681
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

23 mar 2016, 21:54

A jak z zakupem w salonie w Niemczech? Cena chyba byłaby podobna, a wybór wersji, opcji, silników może być większy.
I jedna rzecz mnie zastanawia (to tak na marginesie)- dlaczego 90% ND jest czerwonych, a pozostałe 10% białe, a innych kolorów praktycznie się nie widuje? To problem dostępności w salonach czy wszyscy chcą mieć czerwone? :bang:
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

23 mar 2016, 22:36

W Niemczech wyposażenie wersji z silnikiem 2.0 jest identyczne jak w Polsce, jedynie nazwy wersji wyposażenia są inne. Spore różnice można zauważyć w przypadku aut z silnikiem 1.5 - w Polsce silnik ten dostępny jest tylko w najuboższej wersji wyposażenia, podczas gdy za Odrą można go nabyć w 4 różnych kompletacjach wyposażenia, z odpowiednikiem naszej polskiej SkyFreedom (na rok 2016) włącznie.
Dostępność aut zamawianych indywidualnie jest identyczna jak w Polsce, gdyż auta produkowane są w tej samej fabryce w Hiroszimie. 8-)

Jeśli chodzi o auta fabrycznie nowe, nie ma sensu jechać za Odrę, choćby dlatego że w Polsce jest taniej.
W Niemczech można liczyć na dużo lepszą dostępność aut nowych, które można nabyć "od ręki", ale w przypadku wersji silnikowej 2.0 są to głownie auta z pakietem wyposażenia Exclusive-Line (nasza polska SkyPassion). Wersji Sports-Line praktycznie nie ma, a pojedyncze egzemplarze dostępne "od ręki" są drogie i zwykle nie posiadają opcji Sport-Paket (z kubełkami Recaro).

Alan pisze:I jedna rzecz mnie zastanawia (to tak na marginesie)- dlaczego 90% ND jest czerwonych, a pozostałe 10% białe, a innych kolorów praktycznie się nie widuje? To problem dostępności w salonach czy wszyscy chcą mieć czerwone? :bang:

To akurat proste. Mazda oparła cały marketing modelu ND o kolor Soul Red, stąd też tak duży udział tego koloru w pierwszych partiach produkcyjnych. Biel to chyba drugi w kolejności "kolor ND", skoro marketingowcy postanowili umieścić go w katalogach w aż trzech odcieniach. ;)
Jeśli patrzysz na ranek polski i pierwsze zbywane przez salony demówki, zwykle będą to auta właśnie czerwone i białe, bo właśnie tych nadwozi trafiło do salonów póki co najwięcej. Wraz z pojawianiem się na rynku aut konfigurowanych bezpośrednio przez klientów, udział innych kolorów powinien się zwiększać. :mrgreen:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

24 mar 2016, 21:25

Najciemniej pod latarnią- znalazłam auto w Gdyni :winner: Omamiona opiniami i filmikami na Youtube upierałam się przy SkyFreedom Meteor Grey, ale po jeździe próbnej stanęło na SkyPassion Jet Black. Moje subiektywne odczucia- SF dużo mniej nadaje się na codzień do miasta, twardo, telepie, niewygodne fotele Recaro w odcinku lędźwiowym, Bose nie brzmi wg oczekiwań... Jak dobrze pójdzie, za dwa tygodnie odbieram :ryjezesmiechu: jeszcze raz bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i opinie :sun: :sun: obsługa w salonie w Gdyni na piątkę, nie mam zastrzeżeń.
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

25 mar 2016, 8:21

Przepraszam za tego "kolegę" - a z salonu w Gdyni też jestem zadowolony, kupiłem w nim ostatnio model MX-5 w skali 1:18 i obsługa przez sprzedawcę przebiegła także bardzo profesjonalnie.
Natomiast odnośnie wyszkolenia sprzedawców i mechaników - myślę że MX-5 to tak niszowy model, że należy liczyć bardziej na niniejsze forum oraz internet niż na wiedzę w salonach... Rok temu próbowałem w salonie w Gdyni uzyskać informację jak wyłączyć automatyczne zapalanie świateł mijania w moim MX-5 - stwierdzili że nie da się, po przeszukaniu internetu i emailu do dealera z Wiednia ;) dowiedziałem się gdzie jest mała skrzyneczka, z której należy po prostu wyciągnąć bezpiecznik...

Gratuluję oczywiście nowego autka i do zobaczenia na drodze...

bonito
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

25 mar 2016, 14:40

Bardzo dziękuję i do zobaczenia niebawem mam nadzieję :kciuk:
szymon1984
Posty: 118
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:20
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM
Lokalizacja: Poznań

25 mar 2016, 20:13

Świetnie, cieszę się, że się udało ;)
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

26 mar 2016, 13:11

Szymon dla Ciebie specjalne podziękowania :winner: polecam Wszystkim współpracę z tym Panem :ryjezesmiechu:
szymon1984
Posty: 118
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:20
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM
Lokalizacja: Poznań

07 kwie 2016, 19:56

Kiedy odbierasz?
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

14 kwie 2016, 8:54

Odebrałam przedwczoraj, jestem pod wrażeniem!!! :D Salon się bardzo postarał- auto czekało do wyjazdu przykryte czerwoną plandeką, uroczyste wręczenie kluczyków, w środku był piękny bukiet kwiatów. Nie wiem czy to standard obsługi klienta, ale było mi bardzo miło :D polecam i serdecznie pozdrawiam Pana Teodora Trepczyka- gdyby ktoś z Was miał jakiś interes do salonu w Gdyni to warto udać się do niego.
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

14 kwie 2016, 10:51

Marta pisze:auto czekało do wyjazdu przykryte czerwoną plandeką, uroczyste wręczenie kluczyków, w środku był piękny bukiet kwiatów.


:winner:
miata lov!
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

14 kwie 2016, 11:07

To teraz spota organizujemy z racji 1 nd w Trójmieście.
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

14 kwie 2016, 12:31

Serio pierwsza w Trójmieście?????!! :ryjezesmiechu:
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

14 kwie 2016, 12:47

A zdjęcia? No jak to tak? :D
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

14 kwie 2016, 12:49

miata lov!
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3402
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

14 kwie 2016, 12:51

Marta pisze:Salon się bardzo postarał- auto czekało do wyjazdu przykryte czerwoną plandeką, uroczyste wręczenie kluczyków, w środku był piękny bukiet kwiatów. Nie wiem czy to standard obsługi klienta, ale było mi bardzo miło :D polecam i serdecznie pozdrawiam Pana Teodora Trepczyka- gdyby ktoś z Was miał jakiś interes do salonu w Gdyni to warto udać się do niego.


Gratuluję wspaniałego samochodu, a dla salonu wielki szacun jeśli faktycznie tak się postarali specjalnie dla klienta. Moim zdaniem zakup takiego wozu jak MX-5 powinien być pewnego rodzaju wydarzeniem i doświadczeniem, które będzie się pamiętało przez długi czas. ;)
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
szymon1984
Posty: 118
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:20
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM
Lokalizacja: Poznań

15 kwie 2016, 21:53

Ta czerwona plandeka to w zasadzie standard, wręcz wymóg...ale w praktyce wiadomo różnie bywa ;)
Teodor to profesjonalista, nic dodać, nic ująć.

Gratuluję !
Awatar użytkownika
Sodi
Posty: 1586
Rejestracja: 28 wrz 2014, 1:56
Model: NC
Wersja: Sport 2.5 True Red
Lokalizacja: Trójmiasto / Bydgoszcz

18 kwie 2016, 16:11

Marta pisze:Salon się bardzo postarał- auto czekało do wyjazdu przykryte czerwoną plandeką, uroczyste wręczenie kluczyków, w środku był piękny bukiet kwiatów.


Piękne życie :winner: :winner: :winner:
Obrazek

Były
Nardo Grey NA 98’
Brilliant Black NA 96’
British Racing Green NA 96’
Montego Blue NA 97’
Mariner Blue NA 90’
Classic Red NA USA AT 92’
Classic Red NA USA AT 91’
Jest
True Red NC Sport 2,5 06’
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

10 maja 2016, 13:46

O RANY i na dodatek dzisiaj kurier przyniósł gadające pudełko od Mazdy :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: cudownie :lol:
Awatar użytkownika
danielski
Donator
Donator
Posty: 311
Rejestracja: 12 sie 2014, 20:02
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

10 maja 2016, 14:47

Co przyniósł? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Marta
Posty: 115
Rejestracja: 25 sty 2008, 14:02
Model: ND
Wersja: Sky Passion
Lokalizacja: Gdańsk

10 maja 2016, 19:52

ODPOWIEDZ