Czy ktoś zna tę Mazdę z Otomoto/Allegro ?

PATRZ 1.POST. Tutaj pytamy o egzemplarze MX-5 z ogłoszeń w internecie

Forum główne a tematyką prowadzącą jest mx-5.

Moderator: Moderatorzy

Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

30 mar 2015, 16:02

Kojarzy ktoś? Klubowa? Właściciel pisze, że to jego czwarta Miata.
Załączniki
Bez tytułu.png
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
jqb
Donator
Donator
Posty: 1174
Rejestracja: 03 wrz 2012, 17:14
Model: Inny
Wersja: Ikarus ;)
Lokalizacja: Warszawa

30 mar 2015, 17:50

Chwiał, nie wiem czy widziałeś, ale koleś miał chyba 3 równocześnie. Przedtem wystawił 2 NBFL na sprzedaż, nie wiem czy już poszły czy ogłoszenia wygasły. Równocześnie z tymi dwoma sprzedawał jeszcze jakąś kię, teraz sprzedaje jeszcze mondeo i mini, więc albo jakiś fascynat albo handlarz?
Chwiał
Posty: 925
Rejestracja: 06 gru 2012, 10:21
Lokalizacja: W-wa, Śródmieście

30 mar 2015, 19:52

jqb pisze:Chwiał, nie wiem czy widziałeś, ale koleś miał chyba 3 równocześnie. Przedtem wystawił 2 NBFL na sprzedaż, nie wiem czy już poszły czy ogłoszenia wygasły. Równocześnie z tymi dwoma sprzedawał jeszcze jakąś kię, teraz sprzedaje jeszcze mondeo i mini, więc albo jakiś fascynat albo handlarz?

Dzięki za wszystkie info.

Rozmawiałem z człowiekiem. Jest handlarzem/pośrednikiem, który prowadzi firmę doradztwa finansowego, ale w czasie wolnym lub z powodu braku klientów, dorabia sobie sprzedażą samochodów.

Na szybko ustaliłem, że wymieniany był zderzak oraz malowane 2-3 elementy. Wspominał również coś o warstwie bezbarwnej lakieru na drzwiach (klar?).

Do samochodu, przy braku negocjacji, doda komplet nowych zimówek (obecnie stoi już na letnich) bodajże Hankook.

Wyraził zgodę na przegląd samochodu w ASO Mazdy, udostępni na prośbę VIN.

Z rozmowy kontaktowy i uprzejmy.
My nie jeździmy szybko, my wolno latamy!
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

30 mar 2015, 19:57

Czy każdy handlarz jest zły? Sam mam od takiego auto i do tej pory zero problemów czy ukrytych wad.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

30 mar 2015, 20:04

jvgieoy.jpg
jvgieoy.jpg (137.93 KiB) Przejrzano 2227 razy
Cześć wszystkim. Korzystając z wolnej chwili i tego że miałem bardzo blisko oglądałem dziś to auto:
http://otomoto.pl/mazda-mx-5-phoenix-li ... 99112.html

Auto sprowadzone 2 lata temu przywatnie z Niemiec. Tu jeden właściciel. Mało jeździł. Kilka tyś przez te 2 lata.
Podobno bezwypadkowy, wymieniany tylko błotnik lewy przód,

Mazda z zewnątrz ładnie się prezentuje, nie ma większych rys ani wgniotek. Jest jedna rysa na błotniku z przodu i wgniotka na 2cm bodajże na drzwiach. Drobiazgi.
-Lakier ładny.
*Blacha: w bardzo dobrym stanie, wg sprzedającego były robione błotniki i jeden próg. Nie mają rdzy. Drugi próg też ładny, choć możliwe że za rok? trzeba będzie coś przy nim zrobić bo zaczyna się coś dziać. Ale na razie jest ok.
Dołu drzwi bez rdzy, reszta karoserii też bez oznak korozji. Klapa z tyłu koło światełek od spodu ma rudy nalot.
-*Mechanicznie: super, sprzęgło, skrzynia biegów, silnik pracują bez zastrzeżeń. Odpala od razu. Przejechałem się i też wszystko ok.
*Zawieszenie: w porządku z tym że nie jeździłem po dziurach. Auto jedzie prosto, nie ściąga przy hamowaniu.
*Hamulce: ok, chociaż auto mało jeżdzone i tarcze przykorodowane.
*Dach: bardzo ładny. Vinyl bez pęknięć i przetarć.
*Wnętrze: Czyste, zadbane, nie porysowane. Wszystko działało.
Fotel kierowcy jak nowy, pasażera ma kilka rys na boku. Kierownica też trochę przytarta. Ale tylko na boku. Dodaje zdjęcia.
Koła w dobrym stanie, nie poprzycierane. Opony wg mnie takie sobie.
Radio działa,ale zapomniałem sprawdzić czy antena się wysuwa.
Na przebieg są rachunki z Niemiec.

*Podsumowując według mojej opinii auto na prawde godne uwagi. Nie jest to jakiś szrot, wygląda ładnie, mechanicznie też w porządku. Oczywiście wszystko jest do sprawdzenia.
POLECAM :)

FOTKI KTÓRE ZROBIŁEM
BieM
Posty: 16
Rejestracja: 10 lis 2010, 21:41
Model: Inny
Wersja: Szukam MX-5
Lokalizacja: Bydgoszcz

30 mar 2015, 21:52

Witam czy ktoś z Was oglądał wcześniej ten egzemplarz:http://allegro.pl/kultowa-mazda-mx-5-od-osoby-prywatnej-i5202065871.html
Cooper
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2015, 14:07
Model: NB FL
Wersja: Laser Blue :)
Lokalizacja: Lublin

31 mar 2015, 9:08

Obrazek

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-C36516843.html

Pojawila się kolejna (interesujaca?) w stolicy. Cena wysoka dosyc, ale... Moze ktos zna - ma mozliwosc rzucic okiem? Po Swietach bede w Wawie, to moze sam by ze 2-3 obejrzal.
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

31 mar 2015, 10:45

Duuuużo jak na 1.6 nawet z 2004 roku.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Cooper
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2015, 14:07
Model: NB FL
Wersja: Laser Blue :)
Lokalizacja: Lublin

31 mar 2015, 15:02

Nooo, dla mnie tez za duzo. Szukam wiec dalej - tanszej (niekoniecznie "taniej"), no i gotowej do jazdy - zadbanej. Tak wiem, ide na latwizne:) Ale to moj (nasz) pierwszy roadster/cabrio i nie chcemy sie zniechecic na poczatku usterkami, rdza itd. Licze, ze znajde cos fajnego w gaszczu szrotu :) Fajnie jakby to byla Madzia, a jak nie to nie ukrywam, ze patrzymy tez troszke za MR2 i Barchetta :) (mam nadzieje, ze nie dostane za to bana :P).
Awatar użytkownika
turbo pchała
Posty: 4336
Rejestracja: 02 mar 2014, 17:04
Model: NB FL
Wersja: Silver Blues
Lokalizacja: Warszawa

31 mar 2015, 15:27

Jak chcesz 1.6 to powinna kosztować ok 14-15 tys. Rdzę zrób sobie sam na progach to będziesz miał pewność że 3-4 lata nic nie wykwitnie. Generalnie ciężko o miate bez niej.
"Jeśli po zaparkowaniu nie patrzysz na niego, zanim odejdziesz, to znaczy, że kupiłeś sobie zły samochód."

Moja -> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=13537&start=60
Obrazek
Pawulon
Posty: 1348
Rejestracja: 24 sty 2011, 22:11
Lokalizacja: Pruszcz Gd/3miasto
Kontakt:

31 mar 2015, 16:22

Dokładnie. Lepiej to zrobić samemu i mieć pewnośc, że jest zrobione solidnie. Ja mam swoją na sprzedaż ale widzę, że szukasz " Igły " :P
- Videorejestratory Samochodowe
- Tusze tonery do Drukarek - pawkor@onet.pl

Pozdrawiam, Paweł
Awatar użytkownika
lucas48
Donator
Donator
Posty: 296
Rejestracja: 22 paź 2009, 22:35
Model: NA
Wersja: chwilowo BMW 530i
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

31 mar 2015, 18:09

KonradPLN pisze:
jvgieoy.jpg
Cześć wszystkim. Korzystając z wolnej chwili i tego że miałem bardzo blisko oglądałem dziś to auto:
http://otomoto.pl/mazda-mx-5-phoenix-li ... 99112.html

Auto sprowadzone 2 lata temu przywatnie z Niemiec. Tu jeden właściciel. Mało jeździł. Kilka tyś przez te 2 lata.
Podobno bezwypadkowy, wymieniany tylko błotnik lewy przód,

Mazda z zewnątrz ładnie się prezentuje, nie ma większych rys ani wgniotek. Jest jedna rysa na błotniku z przodu i wgniotka na 2cm bodajże na drzwiach. Drobiazgi.
-Lakier ładny.
*Blacha: w bardzo dobrym stanie, wg sprzedającego były robione błotniki i jeden próg. Nie mają rdzy. Drugi próg też ładny, choć możliwe że za rok? trzeba będzie coś przy nim zrobić bo zaczyna się coś dziać. Ale na razie jest ok.
Dołu drzwi bez rdzy, reszta karoserii też bez oznak korozji. Klapa z tyłu koło światełek od spodu ma rudy nalot.
-*Mechanicznie: super, sprzęgło, skrzynia biegów, silnik pracują bez zastrzeżeń. Odpala od razu. Przejechałem się i też wszystko ok.
*Zawieszenie: w porządku z tym że nie jeździłem po dziurach. Auto jedzie prosto, nie ściąga przy hamowaniu.
*Hamulce: ok, chociaż auto mało jeżdzone i tarcze przykorodowane.
*Dach: bardzo ładny. Vinyl bez pęknięć i przetarć.
*Wnętrze: Czyste, zadbane, nie porysowane. Wszystko działało.
Fotel kierowcy jak nowy, pasażera ma kilka rys na boku. Kierownica też trochę przytarta. Ale tylko na boku. Dodaje zdjęcia.
Koła w dobrym stanie, nie poprzycierane. Opony wg mnie takie sobie.
Radio działa,ale zapomniałem sprawdzić czy antena się wysuwa.
Na przebieg są rachunki z Niemiec.

*Podsumowując według mojej opinii auto na prawde godne uwagi. Nie jest to jakiś szrot, wygląda ładnie, mechanicznie też w porządku. Oczywiście wszystko jest do sprawdzenia.
POLECAM :)

FOTKI KTÓRE ZROBIŁEM

Dobrze że załączyłeś zdjęcia, na których nie jest tak różowo, jak w powyższym opisie. Np. rdzawy próg i wytarta kierownica - wg Ciebie lekko a na zdjęciach rudej dużo a kierownica mocno wytarta.

Dla zainteresowanych: oglądałem ten samochód i na lakierze znalazłem jeszcze kilka wykwitów rudej - takie małe odpryski jak się robią od kamieni na maskach innych samochodów, ale niestety w żaden sposób niezabezpieczone. Obydwie felgi na prawym boku mocno poobcierane od krawężników. Bardzo rude podwozie - zaglądałem bez podnośnika i wyglądało to kiepsko. Bardzo rudo wokół światełek bagażnika. Dach nie jest idealny, ma standardowe pęknięcia nad szybami i w jednym miejscu (gdzieś między boczną szybą, a tylną) pęknięcie wewnętrznej warstwy dachu na długości około 5cm.Resztę opisał kolega KonradPLN.
PS sprzedawca bardzo miły, chętnie opowiadający, ale nieskłonny do opuszczania ceny.
....::: pozdr., lucas48 & AgA48 :::....
____|____Moja_była_MX-5____|____
Gdy Ci smutno, Gdy Ci źle, Zrób redukcję, Driftnij se...
KonradPLN
Donator
Donator
Posty: 496
Rejestracja: 05 paź 2013, 13:06
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

31 mar 2015, 18:51

lucas48 pisze:Dobrze że załączyłeś zdjęcia, na których nie jest tak różowo, jak w powyższym opisie. Np. rdzawy próg i wytarta kierownica - wg Ciebie lekko a na zdjęciach rudej dużo a kierownica mocno wytarta.

Dla zainteresowanych: oglądałem ten samochód i na lakierze znalazłem jeszcze kilka wykwitów rudej - takie małe odpryski jak się robią od kamieni na maskach innych samochodów, ale niestety w żaden sposób niezabezpieczone. Obydwie felgi na prawym boku mocno poobcierane od krawężników. Bardzo rude podwozie - zaglądałem bez podnośnika i wyglądało to kiepsko. Bardzo rudo wokół światełek bagażnika. Dach nie jest idealny, ma standardowe pęknięcia nad szybami i w jednym miejscu (gdzieś między boczną szybą, a tylną) pęknięcie wewnętrznej warstwy dachu na długości około 5cm.Resztę opisał kolega KonradPLN.
PS sprzedawca bardzo miły, chętnie opowiadający, ale nieskłonny do opuszczania ceny.


Auto oglądałem jak już się sciemniało i pewnie nie wszystko zauważyłem. Pod podwozie nie zaglądałem, tyle co progi.
Z resztą się zgodzę. Jednak tak czy siak wydaje mi się że auto ogólnie na 4. Za 16tyś nie kupimy idealnej mazdy, a te za 13tyś i tak mają blacharkę do roboty i nie wiadomo co jeszcze.
Fajnie że jeszcze ktoś się wypowiedział :)

Pozdro
neeo99
Posty: 15
Rejestracja: 31 gru 2014, 16:35

31 mar 2015, 21:41

Witam,

Co do tego auta:

http://allegro.pl/mazda-mx-5-nc-1-8-200 ... 50330.html

to nie jest klubowe, stało dość długo na otomoto/ allegro pod Poznaniem w dość atrakcyjniej cenie ( rzekłbym nawet podejrdzanej) 23 900 wywoławczo, facet zapewne kupił za 23 000 i próbuje trochę zarobić. Auta nie oglądałem, wydawało mi się trochę za okazyjne cenowo...u poprzedniego właściciela.

Może po prostu potrzebował szybko sprzedać?

Pozdrawiam

Neeo
patryk_
Donator
Donator
Posty: 677
Rejestracja: 25 sie 2014, 10:52
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

01 kwie 2015, 8:26

Cooper pisze:http://allegro.pl/mazda-mx-5-nc-1-8-200 ... 50330.html


niby napisane, że od osoby prywatnej, a na ostatnim zdjęciu widać tabliczkę komisową :lol:
Są:
Cradle (ND, 2018, SkyFreedom)

Focus ST (2017, :evil: family car)

Były:
Emka (NBFL 1,8, 2001, MC SPEC 1)

Karminowa (RX8, 2006. Revolution Reloaded)
Awatar użytkownika
lucas48
Donator
Donator
Posty: 296
Rejestracja: 22 paź 2009, 22:35
Model: NA
Wersja: chwilowo BMW 530i
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

01 kwie 2015, 9:03

KonradPLN pisze:Auto oglądałem jak już się sciemniało i pewnie nie wszystko zauważyłem. Pod podwozie nie zaglądałem, tyle co progi.
Z resztą się zgodzę. Jednak tak czy siak wydaje mi się że auto ogólnie na 4. Za 16tyś nie kupimy idealnej mazdy, a te za 13tyś i tak mają blacharkę do roboty i nie wiadomo co jeszcze.
Fajnie że jeszcze ktoś się wypowiedział :)

Pozdro

Ogólnie na 4 :git:
Pewnie jakby opuścił z 1-2 tyś nie było by wątpliwości co do tej sztuki.
....::: pozdr., lucas48 & AgA48 :::....
____|____Moja_była_MX-5____|____
Gdy Ci smutno, Gdy Ci źle, Zrób redukcję, Driftnij se...
Cooper
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2015, 14:07
Model: NB FL
Wersja: Laser Blue :)
Lokalizacja: Lublin

01 kwie 2015, 12:30

hmm, może i trochę szukam "igły" - ale w takim pozytywnym znaczeniu, a nie typoowmirkowym :)

Wiem, że jak samemu sie cos robi, to ma sie pewnosc, ale:

- chce kupic i od razu korzystac,
- nie znam sie w ogole na naprawach,
- wole zaplacic raz, a nie caly czas dokladac kase na remonty (eksploatacja to co innego).

Jestem cierpliwy w poszukiwaniach, wiec moze w koncu trafie - zwlaszcza, ze tak jak wspominalem nie ograniczam sie tylko do MX5, a w gre wchodzi tez Barchetta albo MR2. Fiacior najbardziej podoba sie dziewczynie, ktora bedzie wspoludzialowcem tej zabawki, a ja z kolei mam sentyment do japoncow - choc na codzien jezdze Astra IV, to wczesniej mialem Civica, Carine i Swifta. Kolejny tez bylby japoniec, ale sluzbowy wybrali mi niemiecki :) Dziewczyna tez jezdzi Swiftem, wiec mamy generalnie kierunek Japonia mentalnie :) Ale przede wszystkim zalezy nam na stanie - bedziemy jezdzic malo, weekendowo, bez wiekszych szalenstw :twisted:
Cooper
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2015, 14:07
Model: NB FL
Wersja: Laser Blue :)
Lokalizacja: Lublin

02 kwie 2015, 10:25

Obrazek

http://otomoto.pl/mazda-mx-5-1-6-16v-be ... 40706.html

Są tu jacyś leszczynianie? :)

Dla mnie temat zawsze podejrzany, jak nie ma zdjęcia wnętrza... no i komis to zawsze ryzyko, zwlaszcza komis, ktory w ofercie ma same auta z przebiegiem do 200 tys. km :)
patryk_
Donator
Donator
Posty: 677
Rejestracja: 25 sie 2014, 10:52
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

02 kwie 2015, 12:36

Cooper pisze:hmm, może i trochę szukam "igły" - ale w takim pozytywnym znaczeniu, a nie typoowmirkowym :)

Wiem, że jak samemu sie cos robi, to ma sie pewnosc, ale:

- chce kupic i od razu korzystac,
- nie znam sie w ogole na naprawach,
- wole zaplacic raz, a nie caly czas dokladac kase na remonty (eksploatacja to co innego).

Jestem cierpliwy w poszukiwaniach, wiec moze w koncu trafie - zwlaszcza, ze tak jak wspominalem nie ograniczam sie tylko do MX5, a w gre wchodzi tez Barchetta albo MR2. Fiacior najbardziej podoba sie dziewczynie, ktora bedzie wspoludzialowcem tej zabawki, a ja z kolei mam sentyment do japoncow - choc na codzien jezdze Astra IV, to wczesniej mialem Civica, Carine i Swifta. Kolejny tez bylby japoniec, ale sluzbowy wybrali mi niemiecki :) Dziewczyna tez jezdzi Swiftem, wiec mamy generalnie kierunek Japonia mentalnie :) Ale przede wszystkim zalezy nam na stanie - bedziemy jezdzic malo, weekendowo, bez wiekszych szalenstw :twisted:


mogę wtrącić swoje trzy grosze?

- MX5 (zwłaszcza NBFL) nie jest samochodem który ocieka testosteronem, a parę razy słyszałem że to samochód dla "fryzjera-geja". Niby się nie przejmuję, ale jakoś zacząłem unikać wożenia kupli - tak prawie podświadomie. Barchetta na skali męski-damski wóz jest - w porównaniu do MXa - duża bardziej w kierunku auta babskiego. To pewnie tłumaczy, dlaczego Twojej połowicy tak się podoba. Ja bym się w Fiacie szczególnie dobrze nie czuł. Poza tym MX - w przeciwieństwie do Barchetty - ma napęd na tył, a to daje mu +milion punktów.

- MR2 to z kolei zupełnie inna liga - centralnie umieszczony silnik i inne takie rzeczy sprawiają, że to inna zabawka niż Mazda.

W przypadku MXa nie do przecenienia jest to, jak działa społeczność - spoty, dostęp do części, wsparcie techniczne ludzi z forum. Dla mnie to było bardzo ważne. Jak ten temat wygląda przy Fiacie i Toyocie?
Są:
Cradle (ND, 2018, SkyFreedom)

Focus ST (2017, :evil: family car)

Były:
Emka (NBFL 1,8, 2001, MC SPEC 1)

Karminowa (RX8, 2006. Revolution Reloaded)
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4681
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

02 kwie 2015, 12:46

patryk_ pisze:Niby się nie przejmuję, ale jakoś zacząłem unikać wożenia kupli - tak prawie podświadomie.

Zupełnie jak ja :D

Co do Barchetty, to czy to nie jest takie Punto I cabrio? :geeejj:

patryk_ pisze:MR2 to z kolei zupełnie inna liga - centralnie umieszczony silnik i inne takie rzeczy sprawiają, że to inna zabawka niż Mazda.

Ja bym powiedział, że mr-2 to najbliższy konkurent mx-5 i samochód najbardziej do niej podobny (wielkość, moc, napęd na tył). Tylko umieszczenie silnika inne, ale chyba aż tak wiele nie zmienia. Z tego co czytałem to jak już wejdzie w poślizg to trudniej go kontrolować. Coś mi się kojarzy, że silnik w mr-2 miał jakieś specyficzne wady, więc to minus w stosunku do mx-5.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
ols
Donator
Donator
Posty: 671
Rejestracja: 29 lip 2013, 13:27
Model: NA
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

02 kwie 2015, 12:54

Alan pisze:Ja bym powiedział, że mr-2 to najbliższy konkurent mx-5 i samochód najbardziej do niej podobny (wielkość, moc, napęd na tył).

w sumie racja, gdyby nie S2000 ;)
Cooper
Posty: 83
Rejestracja: 02 lut 2015, 14:07
Model: NB FL
Wersja: Laser Blue :)
Lokalizacja: Lublin

02 kwie 2015, 13:08

patryk_ pisze:
mogę wtrącić swoje trzy grosze?


Pewnie :)

- MX5 (zwłaszcza NBFL) nie jest samochodem który ocieka testosteronem, a parę razy słyszałem że to samochód dla "fryzjera-geja". Niby się nie przejmuję, ale jakoś zacząłem unikać wożenia kupli - tak prawie podświadomie. Barchetta na skali męski-damski wóz jest - w porównaniu do MXa - duża bardziej w kierunku auta babskiego. To pewnie tłumaczy, dlaczego Twojej połowicy tak się podoba. Ja bym się w Fiacie szczególnie dobrze nie czuł. Poza tym MX - w przeciwieństwie do Barchetty - ma napęd na tył, a to daje mu +milion punktów.


Sporo racji... choc Fiat ma pewne zadatki (szczegolnie w limitowanych wersjach) na klasyka - a klasyki sa unisex moim zdaniem :P Zreszta, wali mnie to :) Argumenty odnosnie MX5 oczywiscie przyjmuje, znam i podzielam :)


- MR2 to z kolei zupełnie inna liga - centralnie umieszczony silnik i inne takie rzeczy sprawiają, że to inna zabawka niż Mazda.


Nie do konca, szczegolnie jesli chcesz sie tylko "wozic".


W przypadku MXa nie do przecenienia jest to, jak działa społeczność - spoty, dostęp do części, wsparcie techniczne ludzi z forum. Dla mnie to było bardzo ważne. Jak ten temat wygląda przy Fiacie i Toyocie?


Na wszystkich tych forach sie zalogowalem, wasze jest najfajniesze :P Na Fiacie tez jest spoko, choc mniej aktywne forum, a jesli chodzi o Toyote, to w ogole mnie olali - chyba ta wersja MR2 nie jest wystarczajaco kultowa.
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

02 kwie 2015, 13:39

Cooper pisze:Na wszystkich tych forach sie zalogowalem, wasze jest najfajniesze :P Na Fiacie tez jest spoko, choc mniej aktywne forum, a jesli chodzi o Toyote, to w ogole mnie olali - chyba ta wersja MR2 nie jest wystarczajaco kultowa.
Mam wrażenie, że przede wszystkim, jest mniej popularna.

W kwestii S2000 vs MR2, to S2k jest chyba jednak szybszym i "doskonalszym" autem. No i przede wszystkim droższym. MR2 jawi mi się, jako konkurencja dla większości MX-5-tek. Z Hondą mogą chyba konkurować tylko mocne wersje Miaty, jak MSM-y (a i tak chyba tracą). Ostatecznie, S2k jest chyba o wiele droższa od MR2, prawda? No i słyszałem (choć nogi za do sobie uciąć nie dam), że kasku do bagażnika raczej nie zmieścisz.

(ja nie wiem, jak Ty to wytrzymasz, Tiburon. Przepraszam Cię, że w ogóle mam ręce i klawiaturę... :oops: )
chbr
Posty: 574
Rejestracja: 26 mar 2010, 10:14
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: WWA

02 kwie 2015, 14:07

nickesh pisze:
W kwestii S2000 vs MR2, to S2k jest chyba jednak szybszym i "doskonalszym" autem. No i przede wszystkim droższym. MR2 jawi mi się, jako konkurencja dla większości MX-5-tek. Z Hondą mogą chyba konkurować tylko mocne wersje Miaty, jak MSM-y (a i tak chyba tracą). Ostatecznie, S2k jest chyba o wiele droższa od MR2, prawda? No i słyszałem (choć nogi za do sobie uciąć nie dam), że kasku do bagażnika raczej nie zmieścisz.

(ja nie wiem, jak Ty to wytrzymasz, Tiburon. Przepraszam Cię, że w ogóle mam ręce i klawiaturę... :oops: )


z s2000 żadna MX-5 nie może konkurować moim zdaniem
myślę, że większość właścicieli Miat w PL dostałaby możliwość zamiany bez dopłaty to by się długo nie zastanawiała:)
kumar
Posty: 106
Rejestracja: 06 mar 2012, 5:39
Lokalizacja: Poznań

03 kwie 2015, 8:38

Czy znacie tę Mazdę? http://allegro.pl/show_item.php?item=5202065871 Cena podejrzanie niska… .
[URL=http://gruffi.com]Gruffi - web design & development[/URL]
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

03 kwie 2015, 8:40

Normalna cena za 1.6 po lifcie
pawlllak
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2015, 2:58
Model: NB FL

03 kwie 2015, 8:46

Załączniki
Zrzut ekranu 2015-04-03 o 09.55.45.png
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2015, 8:56 przez pawlllak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

03 kwie 2015, 8:48

Screeny...
Obrazek

miatasm.com
Awatar użytkownika
Rafa
Donator
Donator
Posty: 2320
Rejestracja: 13 cze 2013, 10:49
Model: Inny
Lokalizacja: Łódź

03 kwie 2015, 9:00

:jupi: :bicz:
matpilch pisze:(...)pamiętaj, że dla mas liczy się moment, bo przecież powyżej 3500rpm silniki wybuchają.

Madzia 1.6 06.13-05.14
Biała Perła-Miti Stens 1.8 12.13-06.16
Bokken 1.8 Anni 09.16-12.16
pawlllak
Posty: 9
Rejestracja: 01 kwie 2015, 2:58
Model: NB FL

03 kwie 2015, 9:08

Rozmawiałem wczoraj ze Spoon'em. Telefonicznie i na zdjęciach wszystko jest ok.
Dostałem od niego numer VIN. Dzwoniłem dzisiaj do ASO Mazdy w Poznaniu. Ofc. nie są wstanie udzielać odpowiedzi na temat auta jeżeli nie jestem jego właścicielem. Był mi jednak wstanie odpowiedzieć na pytanie czy auto figuruje w ich systemie i jeżeli auto było kiedykolwiek serwisowane w ASO po 2009 roku od kiedy wprowadzili system elektroniczny to powinni mieć takie wpisy.
Niestety pracownik powiedział, że takie auto nie istnieje w ich systemie, mało prawdopodobne jest, że pracownik zapomniał wklepać do systemu - a niby serwisowane w ASO co roku do końca ;).
ODPOWIEDZ